Utorok, 27. február 2024
Oblačno  9 °C
Mimoriadne správy

Rusi posielajú na Ukrajinu nevybavených a zle vycvičených vojakov

 Webnoviny  24. január 2023  111  
Rusi posielajú na Ukrajinu nevybavených a zle vycvičených vojakov

24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Rusko za pár uplynulých mesiacov poslalo desaťtisíce nových vojakov na posilnenie frontových línií na Ukrajine. V pondelok to uviedol nemenovaný predstaviteľ americkej obrany, na ktorého sa odvoláva spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vojaci podľa neho však urobili v konflikte malý rozdiel, keďže prišli na front „nevybavení, zle vycvičení" a „hnali ich na bojisko".

Rusko vyslalo svojich vojakov ako náhradu alebo posilnenie existujúcich jednotiek namiesto toho, aby boli v novoorganizovaných a súdržných jednotkách. Noví príslušníci ruskej armády začali prichádzať na bojisko po mobilizácii 300-tisíc vojakov v októbri, dodal predstaviteľ.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V piatok predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley povedal, že Rusko v súčasnosti utrpelo „značne viac ako 100-tisíc obetí", vrátane zabitých a zranených pri akcii.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi posielajú na Ukrajinu nevybavených a zle vycvičených vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.