Streda, 8. február 2023
Jasno  -2 °C
Mimoriadne správy

Rusko označilo nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu

 Webnoviny  24. január 2023  66
Rusko označilo nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu

24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ruské úrady vyhlásili nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu.

Ruská generálna prokuratúra na svojej webstránke uviedla, že aktivity Nadácie Andreja Sacharova predstavujú „ohrozenie základnej ústavnej štruktúry a bezpečnosti“ krajiny, ale nešpecifikovala, ktoré. Nie je zatiaľ jasné, aké dôsledky bude mať rozhodnutie prokuratúry na mimovládnu organizáciu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Odkedy Rusko spustilo vojnu na Ukrajine, ktorú nazýva „špeciálnou vojenskou operáciou“, jeho úrady tvrdo zakročili voči disentu a obzvlášť kritike armády a vyjadrovaniu sa o jej konaní v susednej krajine inak ako je oficiálne povolená fráza. Záťah sa dotkol demonštrantov, ľudskoprávnych skupín, vedcov, spisovateľov a ďalších. Mnohí skončili pred súdom, vo väzení alebo ich zakázali.

Viac k témam: Nadácia, Nobelova cena za mier, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko označilo nadáciu pomenovanú po laureátovi Nobelovej ceny za mier Andrejovi Sacharovovi za nežiaducu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.