Nedeľa, 27. november 2022
Zamračené  5,6 °C
Mimoriadne správy

Parapety a podlaha pre váš nový dom

 Seocentrum  20. máj 2021  691
Parapety a podlaha pre váš nový dom

Pri stavbe domu sa každý už od začiatku prác nevie dočkať, kedy sa nasťahuje. Alebo aspoň začne zariaďovať interiér. O to viac sa tento okamih zdá bližšie, keď už váš nový dom stojí a máte osadené vchodové dvere a okná.


Okná bez parapetov sú ako… ako okná bez parapetov


Tým oknám predsa len niečo chýba. Aha, ešte nemáte parapety. Či už vonkajšie alebo vnútorné, parapety zvykneme riešiť spolu s oknami. Ak ste predsa len odkladali rozhodovanie o tom, aké parapety si vyberiete, nastal najvyšší čas sa rozhodnúť.


V prvom rade zvážte výber materiálu. Plast, hliník alebo prípadne drevo? V interiéri sa budete zrejme rozhodovať medzi plastom a drevom. Hliník bude naopak jasnou voľbou pre vonkajšie parapety. Farbu môžete doladiť k oknu, ale nikto vám nebude brániť ani v experimentovaní s kombináciami farieb. Ak ste si vybrali materiál a farbu, stačí už len nezabudnúť na potrebnú chémiu potrebnú pre montáž a môžete osádzať. Dostanete sa opäť o krok bližšie k vášmu vysnívanému bývaniu.


Príjemná a odolná podlaha


Ak máte už v predstihu vymyslenú predstavu v akom štýle a ako farebne ladený budete mať nábytok, myslite nato pri výbere farebného prevedenia podlahy. Správnou kombináciou farieb nábytku a podlahy zabránite tomu, aby vo finále miestnosť vyzerala príliš fádne.


Pri podlahových materiáloch získava stále väčšiu popularitu vinyl. Jednotlivé kusy vinylovej podlahy do seba buď zaklikávate podobným spôsobom ako pri klasických „plávačkách“, alebo ju môžete lepiť priamo na podklad. Ako pri každej podlahe, čím lepšie budete mať pripravený povrch, na ktorý budete podlahu osádzať, tým jednoduchšie a lepšie vám to pôjde.


Veľkej obľube sa teší lepená vinylová podlaha Herringbone. Môžete si vybrať z množstva farebných prevedení a ako už bolo spomenuté, správne zvolenou kombináciou farby podlahy a nábytku môžete dosiahnuť dobre vyzerajúci kontrast. Nehovoriac o tom, že nalepiť vinylovú podlahu zvládnete ľahko a rýchlo aj na problematických miestach. Po osadení získate odolnú podlahu s príjemným povrchom, ktorá sa ľahko udržuje a tak bude vyzerať ako nová ešte dlho potom, ako sa nasťahujete do vášho nového domu.


Zdroj obrázka: Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com