Nedeľa, 27. november 2022
Polojasno  4 °C
Mimoriadne správy

Čím potešiť svoju polovičku?

 Seocentrum  21. máj 2021  820
Čím potešiť svoju polovičku?

Každá dáma sa poteší, keď ju jej partner obdaruje bez toho, aby mu musela pripomínať, že má sviatok alebo ich čaká nejaké dôležité výročie. Pri vymýšľaní, čím svoju partnerku obdarujete, určite nič nepokazíte kyticou kvetov. Vedeli ste však, že aj správnym výberom kvetinárstva môžete podporiť takzvaný Fair Trade?


Pri kvetoch myslite nielen na obdarovaných, ale aj na pestovateľov


Pri predstave zlých pracovných podmienok v rozvojových krajinách si zvyčajne predstavíme výrobu lacného a nekvalitného oblečenia, ktoré vzniká v katastrofálnych podmienkach pre pracovníkov a naviac sa pri jeho výrobe vôbec nedbá na životné prostredie. V posledných rokoch sa do povedomia ľudí začala dostávať takzvaná „pomalá móda“, slow fashion a čím ďalej, tým viac ľudí sa začalo zaujímať, odkiaľ ich oblečenie pochádza a ako bolo vyrobené.


Problémy tohto druhu sa však netýkajú len módy. Aj pestovatelia kvetov z rozvojových krajín musia často pracovať v zlých podmienkach za mzdu, za ktorú si nemôžu dovoliť ani platiť výdavky na vzdelanie svojich detí. Alternatívou je spomínaný Fair Trade. Pri takto certifikovaných kvetoch máte istotu, že pri ich pestovaní neboli potláčané ľudské práva, pestovatelia dostali mzdu, ktorá im dovoľuje rozvoj a ani príroda nebola znečisťovaná alebo poškodzovaná.


Nákupom kytice z kvetinárstiev podporujúcich Fair Trade dáte najavo, že myslíte nielen na svoju polovičku, ale aj na spravodlivý obchod.


Postavte si spolu puzzle


Aby neostalo len pri kytici a blahoželaní, môžete vymyslieť ako stráviť so svojou polovičkou pekný večer. Ak sa vám zrovna nechce pozerať nejaký romantický film a zároveň nechcete, aby večer skončil tak, že každý budete pozerať do svojho mobilu, skúste ju prekvapiť puzzlami.


Obľúbená veľkosť puzzle 1000 vás zabaví na dlhý čas a možno sa vám aj vybavia spomienky z detstva, keď ste si s obľubou skladali detské puzzle s pár kúskami. Tie väčšie už sú síce náročnejšie na postavenie, ale keď to zvládnete, vznikne vám krásny obraz, ktorý si môžete zaskliť, zarámovať a vyvesiť na stenu. Vždy si tak spomeniete na krásne chvíle strávené ich skladaním.


Zdroj obrázka: Autor: Fusionstudio / Shutterstock.com