Štvrtok, 25. február 2021
Jasno  4,7 °C
Mimoriadne správy

Ľudia by mali zostať doma a neriskovať silvestrovskými návštevami, vyzýva k disciplíne Úrad verejného zdravotníctva

 Webnoviny  31. december 2020  113
Ľudia by mali zostať doma a neriskovať silvestrovskými návštevami, vyzýva k disciplíne Úrad verejného zdravotníctva

31.12.2020 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) vyzýva ľudí, aby neriskovali šírenie pandémie silvestrovskými návštevami. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Príchod Nového roka je podľa ÚVZ najbezpečnejšie privítať oslavou s členmi domácnosti. Úrad ľuďom odporúča presunúť obvyklé stretnutia s kamarátmi či príbuznými do virtuálneho priestoru. K výzve sa pripojila aj Únia miest Slovenska (ÚMS).

Odporúčania pre verejnosť


ÚVZ zároveň odporúča verejnosti, aby sa vyhla miestam, na ktorých sa združuje vyšší počet ľudí, slabo vetraných priestorov či spoločnosti bez rúšok a dostatočných rozostupov.

Viac o téme: Koronavírus


Ľudia by sa podľa úradu nemali hanbiť požiadať iných, aby si v ich spoločnosti nasadili rúško, alebo aby si po vstupe do ich domácnosti opakovane umyli či dezinfikovali ruky.

Rešpektovanie nariadení


COVID-19 môže mať ťažký priebeh a dlhodobé následky aj v prípade inak zdravých a aktívnych ľudí. Pre seniorov a ľudí s chronickými ochoreniami môže byť ochorenie smrteľné. Situácia v nemocniciach je v súčasnosti kritická, čo dosvedčujú zábery preplnených zdravotníckych zariadení. Lôžka sú plné pacientov s vážnymi stavmi. Záchranári a zdravotníci, ktorí sa o nich starajú, sú už na pokraji síl,“ uviedol úrad.

Ľudia by preto podľa hygienikov mali rešpektovať platné nariadenia, ktoré sú nastavené tak, aby znižovali mobilu. K dôslednému dodržiavaniu opatrení vyzýva vzhľadom na aktuálnu situáciu v nemocniciach aj ÚMS.

Chceme poprosiť všetkých obyvateľov našich miest, aby sme sa iba tento rok zdržali akýchkoľvek osláv Nového roka. A to aj napriek tomu, že sme všetci zvyknutí si priať šťastný Nový rok v našich mestách a komunitách. Teraz nás tento pekný zvyk ohrozuje. Ostaňte, prosím, iba tento rok v úzkom kruhu a okolí svojich blízkych,“ uviedol v tlačovej správe prezident ÚMS Richard Rybníček.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia, pandemické opatrenia, Silvester, výzva
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia by mali zostať doma a neriskovať silvestrovskými návštevami, vyzýva k disciplíne Úrad verejného zdravotníctva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.