Utorok, 16. júl 2024
Mimoriadne správy

Inovatívna liečba artrózy, ktorá vás môže zachrániť pred výmenou kĺbu

 Seocentrum  28. jún 2024  152  
Inovatívna liečba artrózy, ktorá vás môže zachrániť pred výmenou kĺbu

S vekom prichádzajú viaceré zdravotné problémy, ktoré sú spôsobené postupným „opotrebovaním“ niektorej časti nášho tela. Zaradiť medzi ne môžeme aj artrózu, ktorá najčastejšie postihuje kolenný a bedrový kĺb.


Artróza nemusí prichádzať výlučne s vekom. Má aj iné príčiny, ktoré sa týkajú aj mladších


Artrózu kĺbov spôsobuje postupný rozpad a úbytok kĺbovej chrupavky. To zo sebou prináša aj zmeny vo vnútri kĺbu, ktoré vedú k typickej bolesti a tiež postupnej strate pohyblivosti daného kĺbu.


Aj keď artróza sa nemusí týka výlučne starších ľudí, jej výskyt s pribúdajúcim vekom pomerne výrazne stúpa, takže sa všeobecne za chorobu starších ľudí považuje. Rozhodne by však bolo mylné domnievať sa, že za artrózu môže výlučne vek.


Medzi ďalšie príčiny patria aj úrazy, takže okrem toho, že po úraze kolena, či bedra môžete byť načas schopný maximálne tak hrať nové hry na PC, môže to mať aj trvalejší následok v podobe artrózy. Pokročila artróza potom môže viesť až nútenej výmene kĺbu. Aj keď v súčasnosti je to rutinná operácia, rozhodne je lepšie sa jej vyhnúť alebo sa ju aspoň pokúsiť oddialiť.


Moderná liečba, ktorá dokáže predĺžiť funkčnosť kĺbu a oddialiť potrebu výmeny


Ak chcete zachrániť svoje kĺby pred operáciou, pomôcť vám môže ORTOINOVA, súkromná ortopédia Bratislava. Táto ortopedická ambulancia je na Slovensku lídrom v biologickej liečbe kĺbov so špecializáciou na biotechnologické inovácie.


ORTOINOVA ponúka svojim pacientom jedinečnú liečbu fibrínom. Pacientovi sa aplikuje krvný derivát na báze fibrínu v kombinácii s hyalurónovou injekciou. Takáto liečba môže významne predĺžiť funkčnosť kolena, či bedra. A prípadne výrazne oddialiť potrebu chirurgického zákroku alebo spomínanej výmeny kĺbu.


Zdroj obrázka: Autor:
RFBSIP / Stock.adobe.com