Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Lyžiarskemu stredisku v Pyrenejách chýbal sneh, tak si ho nechali navoziť vrtuľníkmi (video)
Webnoviny 17. február 2020 768
17.2.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzske lyžiarske stredisko si nechalo na svoje suché svahy priviezť sneh vrtuľníkmi. Svahy bez snehu sú dôsledkom mierneho počasia, pre ktoré hrozilo, že stredisko Luchon-Superbagneres bude musieť zavrieť. Rezort ležiaci v Pyrenejach preto zabezpečil, aby vrtuľníky zhodili na svahy približne 50 ton snehu.
Ten priviezli z vyšších horských oblastí a pozhadzovali ho na svahy pre začiatočníkov a deti. Teploty v Pyrenejach v týchto dňoch presiahli desať stupňov Celzia a zanechali tak lyžiarske svahy bez snehovej pokrývky. Mierne počasie a nedostatok snehu počas zimy spájajú meteorológovia s klimatickými zmenami.
S cieľom udržať stredisko Luchon-Superbagneres otvorené sa miestne úrady rozhodli pre takéto netradičné riešenie, ktoré stálo viac než 5 000 eur. Šéf miestnej rady Hervé Pounau však vyjadril presvedčenie, že sa táto investícia oplatila. Školské prázdniny vo februári a v marci bývajú totiž pre francúzske lyžiarske strediská najrušnejším obdobím roka.
Viac k témam: klimatické zmeny, lyžiarske strediská, sneh
Zdroj: Webnoviny.sk - Lyžiarskemu stredisku v Pyrenejách chýbal sneh, tak si ho nechali navoziť vrtuľníkmi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Samica orangutana, ktorej súd priznal štatút osoby, má nového priateľa
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Starostka Rotterdamu prekonala strach z výšok. Po vyššej volebnej účasti zlanila z ikonickej veže