Piatok, 21. jún 2024
Oblačno  17,2 °C
Mimoriadne správy

Šéfka nemeckej diplomacie Baerbocková pricestovala do Kyjeva, partnerov žiada o ďalšiu protivzdušnú obranu pre Kyjev

 Webnoviny  21. máj 2024  95  
Šéfka nemeckej diplomacie Baerbocková pricestovala do Kyjeva, partnerov žiada o ďalšiu protivzdušnú obranu pre Kyjev

21.5.2024 (SITA.sk) - Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková pricestovala v utorok do Kyjeva v rámci najnovšieho verejného prejavu podpory Ukrajine. Šéfka nemeckej diplomacie pritom opätovne vyzvala partnerov, aby Kyjevu poslali viac systémov protivzdušnej obrany.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNemecko je po Spojených štátoch druhým najväčším dodávateľom vojenskej pomoci Ukrajine. Nedávno Berlín Kyjevu prisľúbil tretiu batériu Patriot, ale nemecký kancelár Olaf Scholz stále odoláva výzvam ukrajinských predstaviteľov, aby jeho krajina ukrajinskej armáde poskytla rakety Taurus, ktoré majú dolet až 500 kilometrov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Baerbocková plánovala v utorok navštíviť aj Charkov, ale z bezpečnostných dôvodov museli cestu zrušiť, informovala nemecká tlačová agentúra dpa. Z pohraničných regiónov Charkovskej oblasti, proti ktorej Rusko 10. mája začalo ofenzívne operácie, evakuovali takmer 11-tisíc civilistov.

Viac k témam: Nemecká ministerka zahraničných vecí, Nemecký kancelár, Patriot, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, systém protivzdušnej obrany, Ukrajinská armáda, Vojenská pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Šéfka nemeckej diplomacie Baerbocková pricestovala do Kyjeva, partnerov žiada o ďalšiu protivzdušnú obranu pre Kyjev © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.