Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Putinov režim vyzerá stabilne a protesty v Rusku sú nepravdepodobné, hlási lotyšská rozviedka
18.8.2023 (SITA.sk) - Lotyšská rozviedka sa domnieva, že režim ruského vodcu Vladimira Putina momentálne vyzerá stabilne a protesty v Rusku sú nepravdepodobné, aj keď nie vylúčené. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.
Lotyšský Úrad pre ochranu ústavy (SAB), ktorý má funkcie bezpečnostnej služby a vykonáva spravodajské a kontrarozviedne činnosti, tvrdí, že napriek stabilite ruského režimu je potrebné situáciu neustále monitorovať.
Vzbura Putinovi neublížila
SAB podotkol, že taktiež zaznamenáva „stupňujúcu sa sociálno-politickú apatiu“ v ruskej spoločnosti.
Vzbura Wagnerovej skupiny podľa SAB nemala badateľný negatívny vplyv na verejné hodnotenie Putinovho režimu. Existujú však dôvody domnievať sa, že podpora vodcu wagnerovcov Jevgenija Prigožina sa znížila.
Podpora Prigožina výrazne klesla
„Pred vzburou podporovala Prigožina takmer polovica Rusov a po nej je to iba pätina. Zároveň sa výrazne zvýšila podpora ruského ministerstva obrany. Pred vzburou ho podporovala len desatina obyvateľov, po povstaní sa počet priblížil k dvom pätinám,“ uvádza sa v správe SAB.
Rozsiahle protesty proti úradom v Rusku sa považujú za nepravdepodobné. „Hoci je postoj ruskej spoločnosti k vojne na Ukrajine zložitý a premenlivý, v súčasnosti neexistujú žiadne signály o významnom bezprostrednom ohrození politickej stability Putinovho režimu v Rusku,“ skonštatovala lotyšská rozviedka.
Viac k témam: Ruský prezident, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Putinov režim vyzerá stabilne a protesty v Rusku sú nepravdepodobné, hlási lotyšská rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve