Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
Putin podpísal zákon o zákaze diskreditácie žoldnierov, za šírenie „falošných správ“ hrozí až 15 rokov väzenia
18.3.2023 (SITA.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu podpísal zákon, ktorý zakazuje „diskreditáciu" a šírenie „falošných správ" o dobrovoľníkoch a žoldnieroch zúčastňujúcich sa vo vojne na Ukrajine. Zmenou trestného zákonníka tak rozšíril doterajšiu legislatívu prijatú na začiatku invázie na Ukrajinu, podľa ktorej je zakázané šíriť falošné správy o ruských ozbrojených silách.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Za porušenie týchto zákazov hrozí v Rusku trest do 15 rokov väzenia. Nový zákaz Putin podpísal v čase, v ktorom sa príslušníci žoldnierskej Wagnerovej skupiny stali pechotou v rámci ruskej ofenzívy na východe Ukrajiny. Informuje o tom portál cnn.com.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Falošné správy, Nový zákon, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Putin podpísal zákon o zákaze diskreditácie žoldnierov, za šírenie „falošných správ“ hrozí až 15 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Blahov spor s Esetom bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu, Krajský súd nesprávny rozsudok zrušil
Šutaj Eštok sa zbavil 146 upratovačiek. Policajní odborári nesúhlasia, podľa PS ide o kšeft za 11 miliónov eur – VIDEO
Prieskum poslal KDH mimo parlamentu, PS opäť naberá na sile a Hlas-SD a SaS majú rovnakú podporu