Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
Putin navrhuje odobratie pasov občanom kritizujúcim vojnu na Ukrajine, zmena sa netýka rodených Rusov
Webnoviny 13. november 2022 439
13.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu navrhol zmeny zákona, ktoré by umožnili odoberanie pasov ľuďom s ruským občianstvom za kritiku vojny na Ukrajine. Zmeny sa týkajú ľudí, ktorí sa nenarodili v Rusku, a teda napríklad Ukrajincov, ktorí získali ruské pasy počas okupácie, keď k tomu mnohých prinútili okolnosti alebo ruské sily.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Zmeny zatiaľ prešli prvým čítaním. K odobratiu pasu by podľa Putinovho návrhu malo viesť napríklad šírenie falošných správ o vojne na Ukrajine, „diskreditácia ruskej armády“ alebo účasť na aktivitách nežiaducej organizácie.
Informuje o tom spravodajský portál Kyjev Independent s odvolaním sa na nezávislú spravodajskú stránku Meduza.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: odobratie pasu, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin navrhuje odobratie pasov občanom kritizujúcim vojnu na Ukrajine, zmena sa netýka rodených Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Susko sa odvolal voči rozhodnutiu Najvyššieho správneho súdu nezbaviť Juraja Klimenta funkcie sudcu
Ficova vláda vedie Slovensko do bankrotu, SaS má jasné riešenie na naštartovanie ekonomického rastu