Piatok, 20. marec 2026
Mimoriadne správy
- Ministerka kultúry Šimkovičová odhalila na Pamätnom cintoríne Campo Verano v Ríme bustu generála Milana Rastislava Štefánika – FOTO
- Britská vláda po kritike hudobníkov ustúpila od plánov v oblasti autorských práv a umelej inteligencie
- Globálny hudobný priemysel mal vlani tržby zhruba 32 miliárd dolárov. Hlavne vďaka streamingu
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
BEJRÚT 23. októbra (WebNoviny.sk) - Militanti z Islamského štátu (IS) aktuálne produkujú ropu za menej než štyri milióny dolárov mesačne. Oznámila to koalícia vedená Spojenými štátmi v Sýrii.
Odporúčame:
Ropa zdražela, ceny drahých kovov smerovali nadol
V roku 2014, keď koalícia začala operácie proti IS, dosahovala pritom až 50 miliónov dolárov za mesiac. Nové údaje priniesla agentúra AP v nedeľu, keď Američanmi podporovaní bojovníci dobyli od militantov najväčšie ropné pole v Sýrii.
Ropné pole al-Umar v provincii Dajr az-Zaur bolo významným zdrojom príjmov extrémistickej skupiny a považuje sa tiež za jedno z najvýnosnejších. V akom stave sa momentálne nachádza, nie je po intenzívnych ruských a koaličných náletoch jasné. Islamský štát mal pole pod kontrolou tri roky.
Viac k témam: Islamský štát, ropa
Zdroj: Webnoviny.sk - Príjmy Islamského štátu z produkcie ropy výrazne klesli © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Staršie autá budú v Londýne platiť dodatočný poplatok za znečisťovanieNasledujúci článok
Medveď zaútočil na dvoch ľudí v meste Fagaroš
Príbeh jednej ženy, jednej krajiny a jedného dedičstva. Tam, kde sa rieky spájajú
Zrada, hudba a osud. Toto je príbeh o láske, ktorá prichádza v nesprávnom čase
Vo veku 74 rokov náhle zomrel filmový producent, režisér a vysokoškolský pedagóg Marian Urban