Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pri útoku dronov na nákladné lode v Azovskom mori zahynuli piati Azerbajdžanci
- Námorný dron explodoval v prístave Konstanca na pobreží Čierneho mora
- Arménsko sa podľa Lexmann nachádza na križovatke. Voľby rozhodnú, či sa krajina prikloní k Európskej únii alebo k Rusku
- Trump chce pri Lincolnovom pamätníku vo Washingtone vybudovať vlastnú promenádu
- Spojené štáty rušia dohody s Nemeckom o Tomahawkoch, tvrdia nemenované zdroje
Prigožin by si mal dávať pozor na svoje menu, zažartoval Biden
Webnoviny 14. júl 2023 644
14.7.2023 (SITA.sk) - Zakladateľ ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin by si možno mal dávať pozor na akékoľvek pokusy ruského prezidenta Vladimira Putina o jeho otrávenie, zažartoval vo štvrtok na tlačovej konferencii americký prezident Joe Biden.
„Na jeho mieste by som bol opatrný, čo jem. Dával by som si pozor na svoje menu,“ povedal Biden na spoločnej tlačovej konferencii s fínskym prezidentom Saulim Niinistöm. Informuje o tom portál Politico.
„Ale všetky žarty nabok, kto vie,“ pokračoval Biden. „Neviem, nemyslím si, že ktokoľvek z nás určite vie, aká je budúcnosť Prigožina v Rusku,“ povedal. Podľa ruských médií sa Prigožin po neúspešnej vzbure stretol s Putinom v Kremli. Odvtedy sa neukázal na verejnosti a je nezvyčajne pasívny na sociálnych médiách.
Putinovi v minulosti niekoľkokrát pripisovali otrávenie jeho politických rivalov. Podľa britských úradov ruská vojenská spravodajská služba GRU v roku 2018 otrávila bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéru, čo Rusko popiera. Putinov najprominentnejší politický rival Alexej Navaľnyj obvinil ruského prezidenta z toho, že stál za jeho takmer osudným otrávením v roku 2020. Kremeľ toto obvinenie tiež popiera. Nemecká polícia v máji tohto roka začala vyšetrovať aj údajné otrávenie dvoch ruských opozičných postáv v Berlíne.
Viac k témam: Americký prezident, Fínsky prezident, Rusko-americké vzťahy, Ruský prezident, šéf wagnerovej skupiny, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Prigožin by si mal dávať pozor na svoje menu, zažartoval Biden © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vydra útočí na ľudí a kradne aj surfy, jej správanie je nezvyčajné
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Výskum odhalil rozsiahle násilie voči političkám, skúsenosť s ním má takmer každá poslankyňa – VIDEO