Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Pre nepokoje v Nigérii ušli z oblasti desaťtisíce ľudí a spôsobili humanitárnu tragédiu
Webnoviny 9. január 2019 688
JOHANNESBURG 9. januára (WebNoviny.sk) - Pre nepokoje na severovýchode Nigérie ušlo z oblasti už približne 30-tisíc ľudí. V stredu o tom informoval zástupca Organizácie Spojených národov (OSN) v Nigérii Edward Kallon, podľa ktorého strety medzi armádou a ozbrojenými skupinami pri Čadskom jazere si minulý mesiac vyžiadali množstvo vysťahovaných ľudí a "humanitárnu tragédiu".
Dodal, že väčšinu vysťahovaných tvoria obyvatelia z oblasti Baga pri hranici s Čadom, ktorí napokon skončili v hlavnom meste štátu Borno Maiduguri, ktorá je základňou militantnej skupiny Boko Haram. Zástupcovia OSN tvrdia, že v dôsledku bojov z oblasti od novembra ušlo približne 260 humanitárnych pracovníkov.
Viac k témam: armáda, Boko Haram, nepokoje, OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre nepokoje v Nigérii ušli z oblasti desaťtisíce ľudí a spôsobili humanitárnu tragédiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zomrel Anatolij Lukjanov, bývalý vysokopostavený komunistický politikNasledujúci článok
Aktivista skončil za mrežami, je zodpovedný za občianske nepokoje v Egypte
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO