Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Orbánov Fidesz zvíťazil v eurovoľbách v Maďarsku, ale jeho podpora oproti roku 2019 klesla
10.6.2024 (SITA.sk) - Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána bude pravdepodobne víťazom európskych volieb v Maďarsku. Po zrátaní 55 percent hlasov mala nacionalistická strana 43 percent hlasov, čo by zabezpečilo 11 mandátov z 21, ktoré pripadajú Maďarsku v Európskom parlamente.
V súčasnosti najsilnejšia maďarská opozičná strana Rešpekt a sloboda (TISZA) niekdajšieho Orbánovho spojenca Pétera Magyara má po nedeľňajšom hlasovaní zatiaľ 31 percent hlasov. To sa odzrkadlí na siedmich europoslancoch.
Napriek tomu, že Fidesz, ktorý dominuje maďarskej politike od roku 2010, má vysoký počet hlasov, jeho podpora oproti eurovoľbám z roku 2019 klesla o takmer 10 percentuálnych bodov a je možné, že stratí dve kreslá.
Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024
>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku
Viac k témam: Maďarský premiér, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Orbánov Fidesz zvíťazil v eurovoľbách v Maďarsku, ale jeho podpora oproti roku 2019 klesla © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Premiér De Croo po volebnej prehre rezignoval na svoju funkciuNasledujúci článok
Lietadlo vletelo do búrky, vo Viedni pristálo ťažko poškodené (foto)
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach