Štvrtok, 20. jún 2024
Slabý dážď  17,9 °C
Mimoriadne správy

Niekoľko stíhačiek F-16 darovaných Ukrajine zostane na leteckých základniach v zahraničí ako rezerva

 Webnoviny  10. jún 2024  52  
Niekoľko stíhačiek F-16 darovaných Ukrajine zostane na leteckých základniach v zahraničí ako rezerva

10.6.2024 (SITA.sk) - Určitý počet stíhačiek F-16, ktoré Ukrajine darujú jej západní spojenci, bude umiestnený na leteckých základniach v zahraničí.

Ako informuje web Kyiv Independent, povedal to vysokopostavený dôstojník velenia ukrajinských vzdušných síl Serhij Holubcov pre rozhlasovú stanicu Slobodná Európa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Určitý počet lietadiel bude na leteckých základniach mimo Ukrajiny. A to bude naša rezerva, ak bude potrebné pri bežnej údržbe chybné lietadlá vymeniť," konštatoval Holubcov. Počet lietadiel, ktoré budú na Ukrajine, bude závisieť od počtu vycvičených pilotov, dodal.

Niekoľko krajín Severoatlantickej aliancie sa zaviazalo dodať Ukrajine desiatky amerických stíhačiek F-16. Prvé tieto stroje by malo Kyjivu počas tohtoročného leta dodať Dánsko.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16
Zdroj: SITA.sk - Niekoľko stíhačiek F-16 darovaných Ukrajine zostane na leteckých základniach v zahraničí ako rezerva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.