Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Na severe Francúzska bola protiteroristická akcia, prehľadali desiatky domov aj moslimské centrum
PARÍŽ 2. októbra (WebNoviny.sk) – Viac ako 200 policajtov sa zapojilo do protiteroristickej akcie, počas ktorej prehľadávali desiatky domov a sídlo organizácie neďaleko severného mesta Dunkerque.
Zástupcovia tamojšej prefektúry potvrdili, že polícia prehľadávala aj moslimské kultúrne centrum v Grande-Synthe, pričom zasahovali aj v domoch predstaviteľov centra.
[xml_related id="1264894" style="media" /]
Polícia konala na základe podozrení, že "lídri komunity výrazne podporujú myšlienky, ktoré sú proti hodnotám Francúzskej republiky".
Agentúra AP nazvala mesto Grande-Synthe magnetom pre migrantov, ktorí sa chcú dostať cez Lamanšský prieliv do Veľkej Británie.
Viac k témam: Dunkerque, migranti, protiteroristická akcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Na severe Francúzska bola protiteroristická akcia, prehľadali desiatky domov aj moslimské centrum © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zatkli starostu mesta Riace, je podozrivý z podpory nelegálneho prisťahovalectvaNasledujúci článok
Vo veku 101 rokov zomrel bývalý vietnamský premiér a šéf komunistov Do Muoi
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala