Piatok, 21. jún 2024
Oblačno  17,2 °C
Mimoriadne správy

Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas

 Webnoviny  22. marec 2023  183  
Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas

22.3.2023 (SITA.sk) - Výbor pre kontrolu rozpočtu Európskeho parlamentu (EP) vydal negatívne stanovisko k slovenskému kandidátovi na člena Európskeho dvora audítorov Martinovi Klusovi.

Ako informoval tlačový odbor EP, kandidatúru poslanca slovenského parlamentu nepodporilo 20 členov, pričom nikto nehlasoval za a traja sa hlasovania zdržali.

Balko skončil vlani v máji


Mandát predchádzajúceho slovenského člena Európskeho dvora audítorov Ladislava Balka sa skončil 6. mája minulého roka.

„Celý Európsky parlament bude hlasovať o odporúčaní výboru na nasledujúcej plenárnej schôdzi v Bruseli 29. až 30. marca," informoval tlačový odbor.

Klus vraj požiadavky spĺňal


Vláda ešte koncom januára tohto roka schválila nomináciu Martina Klusa ako kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskeho dvora audítorov.

Klus podľa návrhu spĺňa požiadavku nezávislej a osobitne kvalifikovanej osobnosti vzhľadom na jeho skúsenosti zo zastávania vysokých štátnych funkcií, konkrétne z jeho pôsobenia ako štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Viac k témam: Kandidatúra
Zdroj: SITA.sk - Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.