Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Video: Ronnie O’Sullivan ako prvý hráč v histórii dosiahol 1000 stovkových nábehov
PRESTON 11. marca (WebNoviny.sk) - Angličanovi Ronniemu O’Sullivanovi sa ako prvému hráčovi v histórii snookeru poradilo zahrať 1000 stovkových nábehov.
Vo finále zdolal Robertsona
Vysnívanú métu sa mu podarilo dosiahnuť v rámci nedeľňajšieho finále na turnaji Players Championship, v ktorom zdolal Austrálčana Neila Robertsona 10:4.
Za svoj druhý triumf v aktuálnej sezóne získa O’Sullivan odmenu 125-tisíc britských libier, zdolaný finalista zinkasuje 50-tisíc GBP. Päťnásobný svetový šampión O’Sullivan sa na čelo poradia hráčov s najvyšším počtom stovkových nábehov dostal 15. januára 2015.
Obhájil vlaňajší titul
Pred štyrmi rokmi prekonal dovtedajší rekord legendy snookeru Angličana Stephena Hendryho, ktorý sa počas svojej kariéry zastavil na čísle 775. Za ním sa nachádza Škót John Higgins (745). Iba tejto trojici sa podarilo prekročiť hranicu viac ako 700 stovkových nábehov.
Štyridsaťtriročný O’Sullivan dokázal obhájiť svoj vlaňajší titul na Players Championship, pred rokom uspel nad krajanom Shaunom Murphym rovnakým skóre 10:4. Na svojom konte má po víkende O’Sullivan už 35. trofejí z bodovaných turnajov. V nedeľňajšom súboji sa dostal do vedenia 4:0 a tento náskok si dokázal bezpečne udržať až do konca stretnutia.
Snooker - turnaj Players Championship
- Preston
Finále
Ronnie O’Sullivan (V. Brit.-5) - Neil Robertson (Aus.-3) 10:4
Semifinále
Ronnie O’Sullivan (V. Brit.-5) - Mark Allen (V. Brit.-1) 6:0
Neil Robertson (Aus.-3) - Judd Trump (V. Brit.-2) 6:4
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Ronnie O’Sullivan ako prvý hráč v histórii dosiahol 1000 stovkových nábehov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Kanonier Icardi chce zostať v Interi Miláno, tvrdí jeho manželka a agentka v jednej osobeNasledujúci článok
Zidane údajne prevezme Real Madrid a tréner Solari dostane výpoveď
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia