Sobota, 20. december 2025
Mimoriadne správy

Video: Poľsko vydolovalo bod v zápase proti Švédsku, lídrom “slovenskej” skupiny je Anglicko

 Webnoviny  19. jún 2017  188  
Video: Poľsko vydolovalo bod v zápase proti Švédsku, lídrom “slovenskej” skupiny je Anglicko

LUBLIN 19. júna (WebNoviny.sk) - Domáci futbaloví reprezentanti Poľska do 21 rokov v pondelok v Lubline remizovali so švédskymi rovesníkmi 2:2 (1:2) v "slovenskej" základnej A-skupine na majstrovstvách Európy 2017 tejto vekovej kategórie.

Hostitelia si až v úplnom závere prostredníctvom gólu Dawida Kownackého z pokutového kopu zachovali nádej na prienik do semifinále. Podvečer tím SR podľahol Angličanom 1:2, hoci po prvom polčase v Kielcoch viedol.

Odporúčame:
ME vo futbale do 21 rokov: Slovensko viedlo nad Anglickom 1:0, ale nakoniec prehralo (video)

Zverencom Pavla Hapala sa týmto nezdarom vzdialil postup do vyraďovacej fázy mládežníckeho kontinentálneho šampionátu. Slovenskí sokolíci uzavrú svoje účinkovanie v A-skupine štvrtkovým súbojom v Lubline so Švédmi (20.45 h). Všetky štyri mužstvá ešte môžu skončiť na prvej priečke v tabuľke.

Odporúčame:
“Mladé levy” po obrate zostali v hre o postup, píšu médiá po prehre Slovenska

ME vo futbale do 21 rokov (A-skupina):


LUBLIN

Poľsko - Švédsko 2:2 (1:2)
Góly: 6. Moneta, 90.+ Kownacki (z 11 m) - 36. Strandberg, 41. Une Larsson, rozhodoval: Vinčič (Slovinsko), 15 500 divákov


Tabuľka A-skupiny:


1. Anglicko 2 1 1 0 2:1 4
2. Slovensko 2 1 0 1 3:3 3
3. Švédsko 2 0 2 0 2:2 2
4. Poľsko 2 0 1 1 3:4 1



Viac k témam: futbal, majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale do 21 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Poľsko vydolovalo bod v zápase proti Švédsku, lídrom “slovenskej” skupiny je Anglicko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.