Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Veľa mladých hráčov si podľa Šatana pýta miestenku na MS v hokeji 2023, vraj to bude zaujímavý boj
Webnoviny 16. apríl 2023 570
16.4.2023 (SITA.sk) - Slovenskí hokejoví reprezentanti vstúpili do prípravy na blížiace sa majstrovstvá sveta vo Fínsku a Lotyšsku víťazným dvojzápasom proti Švajčiarom. Po piatkovom triumfe 2:0 vo Vispe zvíťazili nad týmto súperom aj o deň neskôr v Porrentruy (3:2 po predĺžení).
Nedostatky sa dajú odstrániť
Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér národného mužstva Miroslav Šatan bol s účinkovaním tímu vo Švajčiarsku spokojný. Priznal, že úvod prípravy so sebou priniesol aj nedostatky, ale tie sa do začiatku šampionátu dajú odstrániť.
„Výsledky sa nám páčia. Nie je vždy jednoduché vyhrať obidva zápasy so Švajčiarmi. Napriek tomu, že je ešte len začiatok prípravy a mužstvo sa bude postupne meniť, podalo dobré výkony a my sme s výsledkami aj s hrou spokojní,“ povedal Šatan podľa webu hockeyslovakia.sk.
Mladí hráči si pýtajú miestenku
V nasledujúcom týždni, ktorý vyvrcholí dvojzápasom s Českou republikou, káder nikto neopustí.
„V oboch zápasoch sme mali v bránke mladých neskúsených brankárov. Podali veľmi dobre výkony, takže tréneri budú musieť poriadne premýšľať, koho vyberú ďalej a to je pre nás pozitívne. Veľa mladých hráčov si pýta miestenku na majstrovstvá sveta. Náš hráčsky tím sa tento týždeň ešte nezmení, pravdepodobne sa rozšíri až v týždni po zápasoch s Českom. Boj o miestenky bude zaujímavý,“ dodal Šatan.
V pondelok sa tím zíde opäť v Bratislave. Po sérii tréningových jednotiek odohrá dva prípravné zápasy. Najprv 20. apríla o 17:00 a potom aj 21. apríla v tom istom čase. V oboch prípadoch bude dejiskom zápasu Zimný štadión Ostrava-Poruba.
Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2023, Prípravné zápasy
Zdroj: SITA.sk - Veľa mladých hráčov si podľa Šatana pýta miestenku na MS v hokeji 2023, vraj to bude zaujímavý boj © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete