Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Útočník Smoleňák zaútočil na Štefla, športový riaditeľ podľa neho stiahne Slovan ku dnu
Webnoviny 15. január 2019 603
BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) - Podľa českého hokejového útočníka Radka Smoleňáka je osud Slovana Bratislava pod športovým riaditeľom Oldřichom Šteflom odsúdený na zánik. Tridsaťdvaročný krídelník, ktorý aktuálne pôsobí v Hradci Králové, to uviedol v rozhovore pre denník Sport a informoval o tom denník Nový Čas.
"S týmto pánom tam hokej musí zaniknúť! Zaujímavé na tom je, že to vidia úplne všetci. Pritom pre Slovan robí obrovské množstvo vynikajúcich ľudí a jeden jediný človek to kazí. Jeho história je daná, k tomu nie je čo dodať,“ povedal Smoleňák, ktorý v Slovan hral od leta 2016 do decembra 2017, na svoje konto si však pripísal len 37 štartov.
„Každé klubové pôsobenie mi dalo nový impulz a zážitky. Najviac to platí asi o Slovane, kde bol koniec naozaj smiešny. Hlavne to, ako sa správal Štefl. S prevahou som viedol bodovanie, no napriek tomu zo mňa urobil vyvrheľa. Ľudský humus,“ poznamenal hokejista.
Štefl Smoleňáka viackrát podržal
Športový riaditeľ Slovana Oldřich Štefl, ktorého odchod z klubu si dlhšie žiadajú aj priaznivci "belasých", vo svojom stanovisku informoval, že Smoleňáka sa počas jeho pôsobenia v Slovane viackrát zastal. "S jeho pôsobením na ľade, ale najmä v kabíne nebol spokojný najskôr hlavný tréner Miloš Říha, ktorý sa na vedenie klubu dvakrát obrátil so žiadosťou o vyradenie hráča z kádra. Z pozície športového riaditeľa som v tom čase najproduktívnejšieho hokejistu mužstva podržal. Rovnaký názor na pôsobenie Radka Smoleňáka v mužstve mal aj nástupca Miloša Říhu na poste hlavného trénera bieloruský odborník Eduard Zankovec. Ten po azda desiatich dňoch pri mužstve prišiel na vedenie s rovnakou požiadavkou. Opäť som sa hráča zastal a bol proti jeho uvoľneniu. Hlavný tréner v rámci svojich právomocí reagoval vyradením R. Smoleňáka zo základnej zostavy a následne predniesol požiadavku na vyradenie hráča z kabíny A-mužstva. Až v tomto momente sme sa na vedení klubu začali zaoberať otázkou ukončenia kontraktu R. Smoleňáka. Ten bol v novembri 2017 ukončený po vzájomnej dohode. Radek je nepochybne veľmi zaujímavý typ hokejistu, ktorý momentálne odvádza cenné služby v drese Hradca Králové. Zdá sa však, že jeho kariéru sprevádzajú vzťahové problémy v kabíne, o čom svedčí fakt, že aktuálny angažmán je už jeho dvadsiatym prvým v kariére. Žiaľ, názory oboch nedávnych hlavných trénerov Slovana na Radka sa mi s odstupom času potvrdili. Týmto sa im verejne ospravedlňujem za to, že som ich návrhy v danom momente neakceptoval,“ uvádza sa v stanovisku Oldřicha Štefla.
Viac k témam: HC Slovan Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočník Smoleňák zaútočil na Štefla, športový riaditeľ podľa neho stiahne Slovan ku dnu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky