Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Úspešná séria Tatrana Prešov v SEHA League sa skončila, tesne podľahol lídrovi
Webnoviny 12. december 2018 680
SKOPJE 12. decembra (WebNoviny.sk) - Hádzanári Tatrana Prešov nenatiahli v rámci 8. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" svoju víťaznú šnúru na päť zápasov. Úspešná séria sa skončila na palubovke lídra súťaže, keď v stredajšom stretnutí 12. kola podľahli macedónskemu RK Vardar Skopje tesne 21:23 (9:10).
V Skopje videli diváci úplne vyrovnaný I. polčas, v ktorom sa tímy striedali vo vedení, ale maximálne len o jeden gól. Bývalý hráč Tatrana Krištopans naklonil pred prestávkou skóre v prospech RK Vardar (10:9), ktorý v 35. min odskočil na 13:10. Hostia však vzápätí vyrovnali (13:13).
Rozhodujúci náskok si Skopjania vypracovali troma gólmi medzi 49. - 51. min (20:17). Najviac gólov v drese Tatrana dosiahol proti obhajcovi prvenstva Januš Lapajne, ktorý skóroval šesťkrát.
Zverenci trénera Slavka Golužu majú po dvanástich vystúpeniach bilanciu osem výhier - štyri prehry (dve jednogólové, dve dvojgólové) a v neúplnej tabuľke sú so ziskom 24 bodov na 3. mieste. Úradujúci slovenský šampión zakončí svoje tohtoročné účinkovanie v SEHA League v piatok 21. decembra, keď v Tatran handball aréne od 15.00 h nastúpi v 13. kole v dôležitom dueli v boji o účasť na turnaji Final 4 proti bieloruskému Meškovu Brest, aktuálne 5. tímu tabuľky.
SEHA Gazprom League 2018/2019
- 12. kolo
RK Vardar Skopje (Maced.) - Tatran Prešov (SR) 23:21 (10:9)
Najviac gólov: Karačič 6, Stoilov, Dissinger a Čupič po 3 - Lapajne 6, L. Urban 4, Hrstka 3, D. Krok 3/1
Pok. hody: 0 - 1/1, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.)
Viac k témam: RK Vardar Skopje, SEHA Gazprom League, Tatran Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk - Úspešná séria Tatrana Prešov v SEHA League sa skončila, tesne podľahol lídrovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO