Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Tréner Guľa končí na lavičke klubu DAC 1904 Dunajská Streda, neodchádza však sám

 Webnoviny  17. november 2023  179  
Tréner Guľa končí na lavičke klubu DAC 1904 Dunajská Streda, neodchádza však sám

17.11.2023 (SITA.sk) - Futbalisti Dunajskej Stredy síce v najvyššej domácej súťaži ťahajú šnúru troch duelov bez prehry, počas novembrovej reprezentačnej pauzy však siahli k odvolaniu trénera Adriána Guľu. Štyridsaťosemročný rodák z Novák prišiel do Dunajskej Stredy vlani v júni a tím viedol v 61 súťažných dueloch.

Futbalový klub DAC 1904 ukončil zmluvu s hlavným trénerom Adriánom Guľom, ktorý piatkom končí svoje pôsobenie na lavičke nášho mužstva," uviedol klub na svojom webe.

Dunajskostredčanom v aktuálne tabuľky domácej I. ligy patrí 5. priečka so ziskom 24 bodov za sedem víťazstiev, tri remízy a štyri prehry. Na tretiu Trnavu stráca DAC tri body, na lídra súťaže majstrovský Slovan Bratislava až 11 bodov.

Súčasne s hlavným trénerom s okamžitou platnosťou končí v našom klube aj asistent trénera Ladislav Kubalík a kondičný tréner Martin Kojnok. Všetkým trom ďakujeme za spoluprácu a do ďalšej kariéry im prajeme veľa úspechov," doplnili zástupcovia klubu zo Žitného ostrova. Meno nového kouča plánuje vedenie DAC zverejnil už čoskoro.


Adrián Guľa prišiel do Dunajskej Stredy po pôsobení v poľskej Wisle Krakov, predtým viedol Viktoriu Plzeň a v rokoch 2018 až 2020 stál na lavičke slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Najväčšie úspechy v trénerskej kariére dosiahol ako kouč MŠK Žilina, ktorý v sezóne 2016/2017 dotiahol k zatiaľ poslednému majstrovskému titulu.

V roku 2015 sa so „šošonmi" dostal do play-off Európskej ligy. Pred päťročným pôsobením v Žiline bol Guľa v rokoch 2009 až 2013 trénerom AS Trenčín, s ktorým v roku 2011 postúpil do najvyššej súťaže a o dva roky neskôr získal s mužstvom ligový bronz.

Guľa bol 29. hlavným koučom DAC v najvyššej súťaži, jeho nástupca bude tridsiaty. Pred ním bol trénerom klubu Portugalčan Joao Janeiro, ktorý bol v klube po odvolaní Antala Németha od novembra 2021 do konca mája 2022.Viac k témam: futbalový klub, Odchod trénera
Zdroj: SITA.sk - Tréner Guľa končí na lavičke klubu DAC 1904 Dunajská Streda, neodchádza však sám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.