Utorok, 16. júl 2024
Mimoriadne správy

Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta

 Webnoviny  21. jún 2024  81  
Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta

21.6.2024 (SITA.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) pracuje na tom, aby v súvislosti s majstrovstvami Európy v Nemecku zvýšila kvalitu trávnika na ihrisku vo Frankfurte nad Mohanom. Vo štvrtok sa na uvedenej ploche konal duel medzi Dánmi a Angličanmi (1:1), pričom trávnik nebol úplne ideálny, keďže vo Frankfurte v ostatných dňoch pršalo.

Viac o téme: ME vo futbale 2024


Strechu nad štadiónom síce zatvorili 24 hodín pred výkopom spomenutého štvrtkového stretnutia, no po súboji zostala plocha výrazne poškodená. V dôsledku "šmýkačiek" hráčov zostali kusy trávnika mimo svojho pôvodného miesta.

"Máme pripravený detailný plán údržby na konkrétne problémy a zlepšenie kvality pred ďalšími súbojmi," uviedla UEFA. Vo Frankfurte absolvovala svoj prvý duel na turnaji slovenská reprezentácia pri víťazstve nad Belgičanmi (1:0). Po súboji Dánsko - Anglicko bude už v nedeľu 23. júna dejiskom zápasu Švajčiarsko - Nemecko, o ďalše tri dni neskôr sa tam uskutoční aj súboj Slovensko - Rumunsko a 1. júla aj jedno z osemfinálových meraní síl.

Dejiská kontinentálneho šampionátu sužuje vytrvalý dážď, ktorý v Nemecku panoval aj pred ME. Napríklad na štadióne v Hamburgu nemohli trénovať výbery Poľska a Holandska pred svojim vzájomným zápasom, "Oranjes" napokon v nedeľu triumfovali 2:1.Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) vo futbale
Zdroj: SITA.sk - Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.