Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Svitko spomalil, v 10. etape sa nedostal ani medzi top 20. Varga si stále drží tretiu priečku
17.1.2024 (SITA.sk) - Slovenský motocyklista Štefan Svitko síce finišoval v stredajšej 10. etape na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii až v tretej desiatke, v celkovom poradí si však udržal deviatu priečku. V stredu jazdci absolvovali 609 km, z nich bolo 371 km meraných úsekov.
Líder si upevnil post
Skúsený slovenský jazdec v 10. etape zaostal za Američanom Rickym Brabecom o viac ako 15 minút a obsadil 22. pozíciu. Americký jazdec si stredajším etapovým triumfom upevnil post lídra celkovej klasifikácie. V stredu iba o dve sekundy zdolal Čiľana ho Josého Ignacia Corneja a o 20 sekúnd Francúza Adriena van Beverena.
V celkovom poradí Brabec vedie o takmer 11 minút pred Rossom Branchom z Botswany, tretí je s mankom takmer dvanástich minút Van Beveren. Štefan Svitko na deviatej pozícii stráca už cez 99 minút. Slovák na ôsmeho Daniel Sandersa z Austrálie stráca takmer 40 minút a pred desiatym Čechom Martinom Michekom má náskok cez 50 minút.
Medzi štvorkolkármi triumfoval Andújar
V súťaži štvorkolkárov v stredu triumfoval Argentínčan Manuel Andújar o viac ako dve minúty pred Francúzom Alexandrem Giroudom, slovenský jazdec Juraj Varga bol tretí a zaostal o 16 minút a 17 sekúnd. Rovnaké poradie na prvých troch priečkach je aj v celkovom poradí, Andújar o osem minút pred Giroudom a tretí Varga zaostáva už o viac ako tri hodiny.
Súťaž automobilov
V súťaži automobilov triumfoval v stredu Francúz Guerlain Chicherit o viac ako 5 minút pred Juhoafričanom Brianom Baragwanathom, tretí finišoval Benediktas Vanagas z Litvy (+6:04 min). V celkovom poradí vedie Španiel Carlos Sainz o viac ako 13 minút pred Francúzom Sébastienom Loebom, tretí je priebežne Brazílčan Lucas Moraes s mankom takmer 73 minút. Lídri celkovej klasifikácie sa v stredu neumiestnili v Top 10.
Pretekári na Rely Dakar majú pred sebou ešte dve etapy. Vo štvrtok na nich čaká 587 km a 480 km meraných úsekov, v piatok podujatie vyvrcholí etapou dlhou 328 km a jej súčasťou bude 175 km meraných úsekov. Ak sa nič neočakávané nestane, Svitko medzi motocyklistami obsadí 9. priečku a Varga medzi štvorkolkármi 3. pozíciu.
Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: SITA.sk - Svitko spomalil, v 10. etape sa nedostal ani medzi top 20. Varga si stále drží tretiu priečku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO