Nedeľa, 8. február 2026
Mimoriadne správy
- Zacharovová sa vysmiala slovenskej diplomatke Mathernovej za spanie na podlahe v kúpeľni počas útoku na Kyjev – FOTO
- Teplo, sprcha a druhá šanca. Bezdomovci v Prahe nachádzajú útočisko na lodi Hermes
- Držiteľku Nobelovej ceny za mier odsúdili na šesť rokov väzenia, svoje deti nevidela už desaťročie
- Šimkovičová absolvovala pracovnú návštevu Maďarska, s Machalom sa zúčastnili na otvorení osláv – FOTO
- Washington údajne pripravuje krízový scenár pre Irán, v hre je aj dočasná vláda
Správanie holandskej hviezdy Leerdamovej na olympiáde vyvoláva pobúrenie, novinári podali sťažnosť
8.2.2026 (SITA.sk) - Správanie 27-ročnej holandskej rýchlokorčuliarskej hviezdy Jutty Leerdamovej na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d'Ampezzo vyvolalo pobúrenie. Na sociálnych sieťach zverejňuje jeden príspevok z Talianska za druhým, ale pred pondelkovými pretekmi na 1 000 metrov odmietla poskytnúť médiám rozhovory. Na rozdiel od ostatných holandských reprezentantov, ktorí boli médiám k dispozícii.
Novinári podali sťažnosť na jej správanie
Ako referuje web yle.fi, v piatok sa objavila správa, že holandská asociácia športových novinárov De Nederlandse Sport Pers (NSP) podala sťažnosť na Leerdamovej správanie voči manažérovi holandského tímu Carlovi Verheijenovi. „Toto je nevhodné, neprijateľné a nezlučiteľné s hodnotami holandského tímu. Ukazuje to malú úctu k holandským médiám a - predovšetkým - holandskej verejnosti,“ komentoval to generálny tajomník NSP Gerard den Elt.
>>> Všetky aktuálne správy zo ZOH 2026
Holandský olympijský výbor a športová federácia uviedli, že si sú vedomé sťažnosti, ale zareagujú na ňu neskôr, keďže Verheijen sa v piatok zúčastnil na otváracom ceremoniálu zimných olympijských hier.
Kritika zo strany známych osobností
Leerdamová, ktorá sa okrem športových úspechov stala známou aj ako snúbenica americkej hviezdy sociálnych médií a boxu Jakea Paula, na rozdiel od zvyšku tímu cestovala na ZOH 2026 súkromným lietadlom so svojimi blízkymi. Fotografie a videá z cesty zverejnila na svojom instagramovom účte.
Jej správanie kritizoval okrem iných aj holandský televízny komentátor Johan Derksen. "Už teraz žije ako milionárka so súkromnými lietadlami a všetkým. Myslím si, že jej správanie je hrozné, ako u divy. Keby som bol jej trénerom, nestrávil by som to. Celú krajinu už začína unavovať jej správanie," poznamenal Derksen.
Leerdamová, ktorý súťaží v pretekoch na 1 000 m a 500 m, je jednou z holandských medailových nádejí. Pred štyrmi rokmi v Pekingu získala Leerdamová olympijské striebro na "tisícke". Okrem toho je viacnásobnou zlatou medailistkou z majstrovstiev sveta.
Viac k témam: Zimná olympiáda - Miláno a Cortina (ZOH 2026 v Taliansku)
Zdroj: SITA.sk - Správanie holandskej hviezdy Leerdamovej na olympiáde vyvoláva pobúrenie, novinári podali sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Pellegrini odcestoval do Milána, zúčastní sa na otvorení zimných olympijských hier
Finančná správa likviduje milión fliaš nezdaneného alkoholu, podnikla tiež kroky voči bývalému vedeniu – VIDEO
Pellegrini a Pavel spolu otvorili olympijský dom, Slovensko a Česko ukázali výnimočné vzťahy – FOTO