Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
ĽUBĽANA 11. júna (WebNoviny.sk) - Futbalisti Slovinska na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Malty 2:0 v sobotňajšom stretnutí "slovenskej" F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Balkáncov nasmerovala za víťazstvom tesne pred prestávkou ich najväčšia hviezda - Josip Iličič. Gólovú poistku pridal v 84. min striedajúci Milivoje Novakovič, ktorý sa v tomto stretnutí lúčil s kariérou.
"Nemôžem slovami opísať, čo cítim pri tejto rozlúčke. Pred zápasom som veľmi túžil skórovať. Je pekné, že som prekonal súperovho brankára. Rozhodol som sa, že môj zásah venujem rodine," povedal podľa webu delo.si 38-ročný Novakovič, ktorý si najcennejší dres obliekol v 80 zápasoch, strelil v nich dovedna 32 gólov.
Odporúčame:
Video: Slovensko zvíťazilo v Litve, skórovali Weiss a parádnou strelou Hamšík (aktualizované)
"Bol to ťažký zápas. Je skvelé, že sme pred prestávkou dokázali skórovať. V takýchto dueloch musíte čo najskôr pridať aj druhý či tretí gól, inak nebudete mať pokoj. Iličič podal skutočne dobrý výkon a zaslúži si moju gratuláciu. Novakovič dal slovinskému futbalu veľa. Bol pre nás neoceniteľným hráčom, ale musíme ho nahradiť," skonštatoval slovinský kormidelník Srečko Katanec na portáli rtvslo.si.
Slovinci sú po sobotňajších dueloch "efka" naďalej na 3. mieste v skupine s 11 bodmi. Prví sú Angličania (14), druhú priečku momentálne vlastnia Slováci (12).
Odporúčame:
Štyri kvalifikačné triumfy sú podľa Kozáka obdivuhodné a už sa teší na jesenné vyvrcholenie
"Dosiahli sme zaslúženú výhru. Boli sme trpezliví a aj keď sa nám nepodarilo streliť rýchly gól, vedeli sme, že skôr či neskôr maltskú defenzívu prekonáme. V druhom polčase sme predvádzali peknú hru. Chceli sme zápas nasmerovať k víťazstvu, a to najmä kvôli Milivojemu Novakovičovi. Teším sa, že sa s kariérou rozlúčil tak, ako sa patrí - gólom. Je to veľká postava slovinského futbalu, veľký muž na ihrisku aj mimo neho," vyhlásil stredopoliar Jasmin Kurtič.
"Sme šťastní, že sme zvíťazili, no smutní z toho, že Milivoje končí. Dnešok bol výnimočný, jeho meno zostane zapísané veľkými písmenami v histórii slovinského futbalu. Malťania boli ťažký súper, až do prvého gólu to bolo tesné, ale nakoniec sme zaslúžene vyhrali," povedal obranca Bojan Jokič.
Odporúčame:
Dosiahli sme dôležité víťazstvo do ďalších bojov a pokračovania v našej skupine, hovorí Hamšík
Ľavý obranca z ruskej Ufy si myslí, že Slovincov čaká náročná kvalifikačná jeseň. Hneď v jej úvode (1. septembra) sa predstavia v Trnave proti Slovákom. "Papierovo sú pred nami ťažkí súperi, ale aj s takými sme už hrali. Musíme sa na to dobre pripraviť," doplnil 31-ročný Jokič.
Maltský kouč Pietro Ghedin uznal, že triumf domáceho mužstva je úplne zaslúžený. "Myslím si, že Slovinsko hralo veľmi dobre od prvej do poslednej minúty. Malo niekoľko dobrých príležitostí a nakoniec aj dvakrát skórovalo. Nechýbala nám motivácia a túžba po dobrom výsledku, ale na víťazstvo sme nemali," zhodnotil priebeh duelu 64-ročný Talian.
Viac k témam: futbal, kvalifikácia MS 2018, Malta, Slovinsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovinsko nedopustilo prekvapenie, Novakovič sa gólom lúčil s kariérou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Ministerstvo vnútra modernizuje laboratórnu a detekčnú techniku, hodnota systému má byť 27,5 milióna eur