Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
Slovenskí strelci získali na majstrovstvách Európy osem medailí, Ernst je kontinentálnym šampiónom
Webnoviny 19. august 2019 690
19.8.2019 (Webnoviny.sk) - Tradičný medailový "výlov" predviedli slovenskí reprezentanti na vrcholnom tohtoročnom medzinárodnom podujatí. Z majstrovstiev Európy v maďarskej Sarlóspuszte sa vrátili s ôsmimi medailami.
Titul kontinentálneho šampióna získal iba Štefan Ernst, ktorý vyhral súťaž v perkusnom revolveri Mariette výkonom 97 bodov. Ernst pridal potom aj striebra za 2. miesta v perkusnom revolveri Remington/replika (178 b.) a perkusnej pištoli Kuchenreuter/replika (98.).
Štyri medaily pre slovenské družstvá
Štvrtý individuálny kov pridal Ladislav Košťál, ktorý bol druhý v knôtovej pištoli Tanzutsu/originál (66.). Štyrikrát sa Slováci postavili na stupne víťazov v súťažiach družstiev.
Druhé priečky si vystrieľali trojice Jurza, Szalai, Andrejková v disciplíne s názvom Pforzheim (3x Vetterli - perkusná puška postojačky, 293 b.), Jurza, Ernst, Karel vo Forsythe (3x Kuchenreuter/replika - perkusná pištoľ, 288), Jurza, Lenhard, Šramek v Enfielde (3x Lamarmora - perkusná vojenská puška postojačky, 281). Na bronzovom stupienku v disciplíne Adams (3x Colt - perkusný revolver, 271) skončilo trio Ernst, Nemec, Spiesz.
Ernst s piatimi medailami
Deviate pódiové umiestnenie pre slovenské farby pridala trojica Tesár, Baláž, Karel, ktorá mimo šampionátu v národnej disciplíne Trapper (3x Trapper, perkusná poľovnícka puška postojačky) obsadila 3. miesto.
Najúspešnejším členom slovenskej výpravy bol suverénne Štefan Ernst s piatimi medailami (1 - 3 - 1), troma individuálnymi (1 - 2 - 0) a dvoma tímovými (0 - 1 - 1). Trikrát - vždy ako súčasť úspešného družstva SR - sa na stupni ocitol Vladimír Jurza (0 - 3 - 0).
Viac k témam: Majstrovstvá Európy v streľbe z historických zbraní
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí strelci získali na majstrovstvách Európy osem medailí, Ernst je kontinentálnym šampiónom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Susko sa odvolal voči rozhodnutiu Najvyššieho správneho súdu nezbaviť Juraja Klimenta funkcie sudcu
Na pracovnom trhu pribúda cudzincov, ich integrácia však zaostáva a úskalia má aj nábor pracovníkov