Nedeľa, 14. jún 2026
Mimoriadne správy
- Spojené kráľovstvo zachytilo v Lamanšskom prielive plavidlo ruskej tieňovej flotily
- Viac ako polovica civilných obetí bola zapríčinená výbušnými zbraňami izraelskej armády
- Ruský postup na Ukrajine sa spomaľuje napriek intenzívnym útokom, tvrdia analytici
- Prezident Trump má osemdesiat rokov. Súčasťou oslavy budú zápasy UFC priamo v Bielom dome – FOTO
- Hormuzský prieliv sa má otvoriť pre všetkých. Trump odhlalil deň podpísania dohody medzi USA a Iránom
Slovenskí hokejisti do 20 rokov si na Turnaji štyroch krajín poradili s Nórmi, skončili tretí
Webnoviny 9. november 2019 705
9.11.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Piešťanoch nad rovesníkmi z Nórska 4:1. Po úvodnej tretine síce prehrávali najtesnejším rozdielom, ale v prostrednej časti otočili skóre štyrmi gólmi v rozpätí trinástich minút. Do streleckej listiny sa na strane výberu pod vedením Róberta Petrovického postupne zapísali Alexander Zekucia, Adam Paulíny, Kristián Kováčik a Nicolas Ferenyi.
Celkovým víťazom podujatia sa stali Švajčiari, hoci v sobotňajšom súboji podľahli Nemcom 2:3. Pri rovnosti bodov troch tímov rozhodovala tzv. minitabuľka, v ktorej mali práve Helvéti ako jediní pozitívne skóre.
Slovenskí reprezentanti napokon obsadili tretie miesto, pričom najproduktívnejším hráčom domáceho tímu bol s bilanciou dva góly a jedna asistencia Adam Paulíny.
Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov -
- Piešťany - sobota:
Nemecko - Švajčiarsko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Slovensko - Nórsko 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Góly: 26. Zekucia, 26. Paulíny, 30. K. Kováčik, 39. Ferenyi - 3. Finstad
Konečná tabuľka Turnaja štyroch krajín:
1. Švajčiarsko 3 2 0 0 1 9:6 6
2. Nemecko 3 2 0 0 1 11:6 6
3. Slovensko 3 2 0 0 1 10:8 6
4. Nórsko 3 0 0 0 3 2:12 0
Viac k témam: slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov, Turnaj štyroch krajín v Piešťanoch
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí hokejisti do 20 rokov si na Turnaji štyroch krajín poradili s Nórmi, skončili tretí © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
Umelá inteligencia môže v nesprávnych rukách zničiť finančný systém, varuje MMF
Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky