Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Slovenskí futbalisti podľa Hapala môžu zdolať Chorvátsko aj Maďarsko, zápasy budú kľúčové
1.9.2019 (Webnoviny.sk) - Trénerovi slovenskej futbalovej reprezentácie Pavlovi Hapalovi sa na nedeľňajšom zraze pred zápasmi E-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy s Chorvátskom (6. septembra v Trnave) a Maďarskom (9. septembra v Budapešti) hlásila iba hŕstka hráčov z celkového počtu 24 nominovaných.
"Zatiaľ docestovalo iba osem hráčov. Tí, čo prišli, sú všetci zdraví. Vyšlo to trochu nešťastne, pretože väčšina hráčov má dnes súťažný zápas, ďalší dokonca zajtra. Niektorí tak prídu až v utorok. Dúfam však, že aj tí, ktorí docestujú v najbližších dňoch, budú do piatkového zápasu dobre pripravení," uviedol Hapal na úvod nedeľňajšej tlačovej konferencie.
Chorváti sa vytrápili v domácich dueloch
Čerstvý päťdesiatnik si uvedomuje, že septembrové vystúpenia proti vicemajstrom sveta Chorvátom aj susedom z Maďarska môžu byť kľúčové z pohľadu ambícií Slovákov postúpiť na budúcoročný šampionát.
"Videl som zápasy Chorvátov a môžem povedať, že sa skôr vytrápili v domácich dueloch. Naopak, v Maďarsku hrali veľmi dobre, hoci tam prehrali. Myslím si, že sme schopní zdolať Chorvátov. Verím, že budeme v obidvoch zápasoch práve my tí šťastnejší. A čo sa týka toho, ktorý zápas by mohol byť kľúčovejší, tak možno ten v Maďarsku, keďže s Chorvátmi ešte budeme mať odvetu v novembri. Samozrejme, veríme, že vyhráme v obidvoch septembrových stretnutiach," poznamenal.
Traja útočníci v kádri
V slovenskom tíme figurujú na septembrové zápasy traja útočníci. Pri neúčasti zraneného Adama Zreľáka sú v kádri Michal Ďurič, Róbert Boženík a Pavol Šafranko. "Budeme sledovať formu týchto chlapcov v tréningovom procese. Alternatív máme dosť, ale ktorý z nich bude hrať v blížiacich sa zápasoch, to sa rozhodneme až tesne pred nimi. Celkovo pred každým zápasom sa budeme rozhodovať podľa momentálneho stavu aj podľa typológie hráčov," skonštatoval Pavel Hapal.
Slovensko má v kvalifikačnej E-skupine po troch stretnutiach na konte 6 bodov za marcové domáce víťazstvo nad Maďarskom (2:0) a júnový triumf v Azerbajdžane (5:1). Identický bodový zisk ako futbalisti "spod Tatier" majú aj Chorváti. Na čele tabuľky sú deväťbodoví Maďari, Walesania doteraz získali tri body za výhru nad Slovákmi (1:0), Azerbajdžan ešte nebodoval.
Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí futbalisti podľa Hapala môžu zdolať Chorvátsko aj Maďarsko, zápasy budú kľúčové © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nová napínavá a prekvapivá Freida McFadden - Milá Debbie
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO