Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Slovanista Šporar už dorovnal Németha, šesť gólov mu chýba na bradatý rekord Semeníka
Webnoviny 22. apríl 2019 561
BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) - Andraž Šporar v tejto sezóne naďalej potvrdzuje pozíciu najlepšieho strelca najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.
Slovinský útočník v službách "čerstvého" majstra a suverénneho lídra tabuľky ŠK Slovan Bratislava sa na "novom" Tehelnom poli dvoma presnými zásahmi najvýraznejšou mierou podieľal na domácom víťazstve 3:2 nad MFK Ružomberok v nedeľňajšom dueli 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy 2018/2019.
Rodák z Ľubľany strelil už 23 gólov v tomto ligovom ročníku, čo je o dvanásť viac ako majú na konte jeho klubový spoluhráč Moha a útočník MŠK Žilina Róbert Boženík. "Je to smola, že som nedal hetrik. Každopádne, Ružomberok je veľmi dobrý v defenzíve, nie je ľahké sa proti nim presadiť, nám sa to však podarilo až trikrát," cituje web profutbal.sk slová Šporara.
Elitný slovinský zakončovateľ sa s 23 "trefami" vyrovnal Szilárdovi Némethovi (dal ich v ročníku 2000/2001 v drese Interu Bratislava, pozn.) na druhom mieste historického poradia kanonierov v počte gólov v jednej ligovej sezóne.
Semeník nastrieľal 29 gólov
Šporar má stále šancu prekonať rekordný strelecký zápis v najvyššej slovenskej súťaži po rozdelení Československa (od sezóny 1993/1994) - na Róberta Semeníka, ktorý v ročníku 1995/1996 za 1. FC Košice nastrieľal 29 gólov, mu chýba ešte poltucet presných zásahov.
Do konca tejto sezóny zostáva odohrať ešte päť zápasov a Semeníkov "bradatý" rekord sa otriasa v základoch. "Vždy sa ma novinári pýtajú to isté," reagoval na túto tému Andraž Šporar a pokračoval: "Ak budeme hrať dobrý futbal, tak možno sa to dá prekonať. Mojím cieľom je vyhrať všetky zápasy, nie dať tridsať gólov. Iste, je to motivácia. Som útočník a ak nedám gól, nie som spokojný. Delí nás päť duelov od spečatenia historickej sezóny a aj 23 gólov je krásne číslo. Som už druhý najlepší v histórii a aj s tým by som mohol byť spokojný, nie?"
Futbalisti ŠK Slovan jednoznačne dominujú v ligovej sezóne 2018/2019. "Belasí" v doterajších 27 dueloch ešte neprehrali (bilancia: 23 - 4 - 0, skóre 70:23), ťahajú sériu jedenástich víťazných stretnutí po sebe a šnúru bez prehry natiahli po spomenutom nedeľňajšom tesnom domácom triumfe na Tehelnom poli nad Ružomberkom (3:2) už na 29 ligových zápasov.
Ševela chce dať priestor aj "lavičkárom"
Hráči Slovana naposledy odchádzali z trávnika bez trojbodového zápisu 24. novembra 2018 po domácom dueli práve proti MFK Ružomberok (1:1, hralo sa ešte na Pasienkoch, pozn.) v rámci 16. kola základnej časti Fortuna ligy.
Kouč "belasých" Martin Ševela po zisku majstrovského titulu avizoval, že v zostávajúcich kolách dostanú priestor aj ďalší hráči kádra, ktorí predtým nemali dostatočnú minutáž. "Naháňanie" Semeníkovho gólového maxima Šporarom tak môže mať trhlinu.
"Dúfam, že budem hrávať, cítim sa vo forme. Ak však tréner postaví niekoho iného, tak s tým nemám problém," skonštatoval slovinský ostrostrelec v drese ŠK Slovan a dodal: "Spolupracoval som so všetkými na ihrisku a všetci hrali so mnou. Je pre mňa radosť byť na trávniku s hocikým zo Slovana. V kádri je 25 hráčov, ktorí majú silu a kvalitu na to, aby si mohli obliekať belasý dres."
Viac k témam: Fortuna liga, ŠK Slovan Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovanista Šporar už dorovnal Németha, šesť gólov mu chýba na bradatý rekord Semeníka © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slováci prehrali kľúčový zápas a na MS v hokeji do 18 rokov budú hrať o záchranu
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO