Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Skvelý Slafkovský získal v Augsburgu striebro v C1, Mirgorodskému tesne ušiel bronz
AUGSBURG 7. júla (WebNoviny.sk) - Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský získal striebornú medailu v sobotňajšom finále kategórie C1 v rámci tretieho kola Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu. Rovnaké umiestnenie si vybojoval aj v úvodných dvoch podujatiach SP v Liptovskom Mikuláši a v Krakove.
Rýchla a čistá jazda
Tridsaťpäťročný skúsený pretekár sa znovu prezentoval rýchlou a čistou jazdou časom, finálovú trať zvládol za 100,77 s. Za víťazom Siderisom Tasiadisom z Nemecka zaostal o 71 stotín sekundy.
Rodák z Liptovského Mikuláša Slafkovský je aj naďalej na čele priebežnej celkovej klasifikácie SP. Na druhom mieste je práve Tasiadis s mankom 21 bodov.
"Sideris Tasiadis ako domáci pretekár previedol jazdu dňa, v závere sme zostali Michal a ja. Michalovi to tiež veľmi nevyšlo, tak som si povedal, že zostávam už len ja, ktorý môže zosadiť Siderisa. Musel som ísť svoju jazdu, urobil som menšiu chybu medzi piatou a šiestou bránkou, ale zvyšok bol super. Som šťastný a spokojný s tým, čo som tu predviedol. Vyšlo to na striebro a je to fantázia," povedal Slafkovský.
Medaila nebola až tak ďaleko
Devätnásťročný slovenský singlkanoista Marko Mirgorodský premenil premiérovú účasť vo finále Svetového pohára medzi seniormi na štvrté miesto. Od bronzovej medaily ho delilo 0,44 s.
"Som veľmi rád, že som bol vo finále. Mám z neho trochu zmiešané pocity, veď medaila nebola až tak ďaleko. V dolnej časti som mal chyby, ktoré ma pripravili o pódium. Štvrté miesto je pekné a verím, že v budúcnosti to ešte vylepším. Už pred jazdou Saša Slafkovského som tušil, že budem štvrtý. Som však rád, že ma vytlačil Sašo a nie niekto iný. Doprajem mu to, pridal v tejto sezóne už tretíkrát druhé miesto," zhodnotil Mirgorodský.
Piate miesto obsadil veterán Michal Martikán výkonom 103,48 s. Matej Beňuš neprešiel bránami semifinále.
Svetový pohár vo vodnom slalome - Augsburg
- druhé kolo, sobota:
C1 muži - finále: 1. Sideris Tasiadis (Nem.) 100,06 (0), 2. Alexander Slafkovský (SR) 100,77 (0), 3. Luka Božič (Slov.) 102,87 (2), 4. Marko Mirgorodský 103,31 (0), 5. Michal Martikán 103,48 (0), ... v semifinále: 13. Matej Beňuš (všetci SR) - nepostúpil do finále
Viac k témam: Alexander Slafkovský, Marko Mirgorodský, vodný slalom
Zdroj: Webnoviny.sk - Skvelý Slafkovský získal v Augsburgu striebro v C1, Mirgorodskému tesne ušiel bronz © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Cavendish by na Tour de France rád prekonal Merckxov rekord, zelený dres prenechá SaganoviNasledujúci článok
Wimbledon (3. kolo): Výsledky sobotňajších zápasov dvojhry žien
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?
USA porušujú medzinárodný poriadok a ohrozujú suverenitu Dánska, tvrdí Korčok – VIDEO