Streda, 11. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Serie A pre koronavírus mení kalendár, je známy termín šlágra medzi Juventusom a Interom Miláno
5.3.2020 (Webnoviny.sk) - Najvyššia talianska futbalová súťaž Serie A bude pokračovať počas najbližšieho víkendu odloženými zápasmi uplynulého kola vrátane šlágra medzi Juventusom Turín a Interom Miláno. Tie z obáv pred šírením koronavírusu minulý víkend preložili na neurčito, v novom termíne sa bude hrať pred prázdnymi tribúnami.
Zápasy bez divákov
Vedenie Serie A publikovalo vo štvrtok upravený kalendár súťaže, a to v nadväznosti na stredajší dekrét talianskej vlády, podľa ktorého sa všetky športové podujatia na Apeninskom polostrove do 3. apríla musia konať bez prítomnosti divákov.
Duel Juventus - Inter Miláno odohrajú v nedeľu o 20.45 h, v rovnaký deň sa uskutočnia aj stretnutia Parma - SPAL Ferrara, AC Miláno - FC Janov, Sampdoria Janov - Hellas Verona a Udinese - Fiorentina. Zápas medzi Sassuolom a Bresciou sa bude hrať v pondelok. Zvyšok kalendára Serie A sa pravdepodobne posunie o týždeň.
Výsledok zodpovedného konania
Ako je známe, Taliansko sa stalo epicentrom koronavírusu na európskom kontinente. V krajine sa nakazilo už viac ako 3000 ľudí a zomrelo vyše 100 ľudí, pričom postihnutý je najmä sever Talianska. Súčasťou stredajšieho nariadenia talianskej vlády je aj zatvorenie všetkých škôl a univerzít do 15. marca.
Naďalej platí, že dočasne je pozastavené organizovanie všetkých športových podujatí v regiónoch Lombardsko, Benátsko a Emilia Romagna. Premiér Giuseppe Conte v päťminútovom videu na facebooku, v ktorom sa snažil upokojiť občanov svojej vlasti pred panikou, označil stredajšie rozhodnutie ako výsledok zodpovedného konania. Zhromažďovanie tisícok osôb na štadiónoch by podľa neho malo byť "dobrou prevenciou pred šírením vírusu".
Viac k témam: koronavírus, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk - Serie A pre koronavírus mení kalendár, je známy termín šlágra medzi Juventusom a Interom Miláno © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Eden Hazard podstúpil operáciu členka, možno stihne majstrovstvá EurópyNasledujúci článok
Ronaldinho má problém, bývalú hviezdu trávnikov zatkli s falošným pasom
Ako turistika pomáha Vášmu zdraviu
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Let’s Dance dnes začína svoju 11. sériu, tancujú Najlepší z najlepších – VIDEO, FOTO