Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Serena Williamsová po 430 dňoch spoznala chuť víťazstva a napodobnila svoju sestru Venus. Čo bude ďalej?
Webnoviny 9. august 2022 520
9.8.2022 (Webnoviny.sk) - V zbierke má 23 grandslamových trofejí a patrí k najlepším hráčkam všetkých čias. Americká tenistka Serena Williamsová v pondelok zaznamenala míľnik, aký hráčky jej kalibru zvyčajne nezažívajú.
V dueli 1. kola dvojhry na podujatí WTA v kanadskom Toronte sa dočkala singlového víťazstva po dlhých 430 dňoch.
Niekoľko mesiacov pauzovala
Už 40-ročná Serena sa z triumfu netešila od minuloročného grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži.
Pod Eiffelovkou v 3. kole zdolala Američanku Danielle Collinsovú, no v osemfinále nestačila na kazašskú reprezentantku Jelenu Rybakinovú.
Následne sa predstavila vo Wimbledone, kde sa však v zápase 1. kola zranila a niekoľko mesiacov bola mimo hry.
V pondelňajšom dueli úvodného kola na turnaji v Toronte si poradila so Španielkou Nuriou Párrizasovou Díazovou 6:3, 6:4.
Svetlo na konci tunela
Po stretnutí Serena vyhlásila, že dúfa v svetlejšie zajtrajšky. „Myslím si, že vidím svetlo na konci tunela a približujem sa k nemu. V ostatnom čase to pre mňa znamenalo všetko. Nemôžem sa dočkať, keď sa toho svetla dotknem,“ uviedla na webe WTA.
Pri otázke, čo presne pre ňu znamená „svetlo na konci tunela“, sa zamyslela a odvetila: „Slobodu. Rada hrám, je to skvelé... Ale viete, nebudem to robiť navždy, takže sa snažím robiť to najlepšie, ako viem, a užiť si tie momenty.“
Serena Williamsová sa v pondelok stala iba štvrtou hráčkou od roku 2000, ktorá po dovŕšení 40 rokov vyhrala zápas v hlavnej časti turnaja WTA. Pred ňou sa takýto kúsok podaril Martine Navrátilovej, Kimiko Dateovej a jej sestre Venus Williamsovej.
Viac k témam: WTA
Zdroj: Webnoviny.sk - Serena Williamsová po 430 dňoch spoznala chuť víťazstva a napodobnila svoju sestru Venus. Čo bude ďalej? © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Výskum odhalil rozsiahle násilie voči političkám, skúsenosť s ním má takmer každá poslankyňa – VIDEO