Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
Schmiedlová na Australian Open dohrala, dvanástku „pavúka“ potrápila iba v druhom sete
Webnoviny 15. január 2019 513
MELBOURNE 15. januára (WebNoviny.sk) - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová ukončila svoje pôsobenie už v 1. kole dvojhry na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (14. - 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD.
Prvý vzájomný zápas
V utorňajšom stretnutí Schmiedlová nestačila na turnajovú dvanástku Belgičanku Elise Mertensovú, keď jej podľahla za 102 minút 2:6, 5:7. V druhom kole čaká Mertensovú víťazka duelu Ču Lin (Čína) - Margarita Gasparianová (Rus.).
Dvadsaťštyriročná Schmiedlová (59. v rebríčku WTA) a o rok mladšia Mertensová (14.) odohrali prvý vzájomný zápas.
V prvom sete nevyužila Slovenka vo 4. hre výhodu brejkbalu a neodskočila na 3:1. Naopak, v 5. hre Belgičanka zobrala čistou hrou Slovenke servis a patrili jej aj ďalšie tri gemy úvodného dejstva, ktoré vyhrala 6:2. V druhom sete od stavu 2:2 Schmiedlová zabrala a získala tri hry za sebou.
Aj vlani skončila v úvodnom kole
Od tohto momentu sa však viac darilo Mertensovej, ktorá šnúrou piatich gemov za sebou otočila priebeh setu a uspela v ňom po výsledku 7:5.
"Mertensová je dobrá hráčka. Jasné, že som dnes nemala nejaké veľké očakávania, ale myslím si, že som mala aj veľké šance a dalo sa s ňou bez problémov hrať. Mali sme úplne vyrovnané výmeny. Keby som si trochu viac verila, v dôležitých momentoch mala viac šťastia... Ak by som trochu lepšie zahrala, mohla som pokojne ísť aspoň do tretieho setu, ak nie vyhrať," povedala Karolína Schmiedlová pre spravodajstvo RTVS.
Rodáčka z Košíc Schmiedlová si na svoje konto pripísala v Melbourne piatu účasť v hlavnej súťaži. Jej miestnym maximom je 2. kolo v rokoch 2014 a 2015. Vlani stroskotala už v 1. kole, keď ju vyradila Ruska Daria Kasatkinovová po výsledku 0:6, 3:6.
Zverenka Milana Martinca sa pred úvodným turnajom veľkej štvorky ukázala v dobrej forme. Na minulotýždňovom turnaji v tasmánskom Hobarte sa dostala až do finále, kde bola nad jej sily Američanka Sofia Keninová.
Australian Open - dvojhra žien - 1. kolo
Elise Mertensová (Belg.-12) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:2, 7:5 za 102 minút
Viac k témam: Australian Open
Zdroj: Webnoviny.sk - Schmiedlová na Australian Open dohrala, dvanástku „pavúka“ potrápila iba v druhom sete © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Brankár Čiliak možno opustí HC Slovan Bratislava, ponuky má z viacerých klubov
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Susko sa odvolal voči rozhodnutiu Najvyššieho správneho súdu nezbaviť Juraja Klimenta funkcie sudcu
Ficova vláda vedie Slovensko do bankrotu, SaS má jasné riešenie na naštartovanie ekonomického rastu