Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Regenda sa podľa zámorského experta môže v budúcnosti presadiť v tíme Anaheim Ducks
18.7.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový reprezentant Pavol Regenda sa podľa experta Iana Kennedyho z webu The Hockey News môže v budúcnosti stať platným hráčom v klube Anaheim Ducks zo zámorskej NHL.
Začne zrejme v tíme San Diego Gulls
Dvadsaťdvaročný útočník pred niekoľkými týždňami podpísal s organizáciou "káčerov" dvojcestný kontrakt na dva roky a v tréningovom kempe zabojuje o čo najlepšiu pozíciu pred sezónou 2022/2023. Očakáva sa, že ju začne v záložnom tíme San Diego Gulls v AHL.
Kennedy zaradil rodáka za Michaloviec do svojho zoznamu desiatich európskych hráčov, ktorí nedávno podpísali zmluvy s klubmi NHL a majú potenciál presadiť sa v nich.
"Je toho viac, čo sa vám na ňom môže páčiť. Na svoj vek je dosť robustný. V minulej sezóne podával veľmi dobré výkony na olympiáde aj na majstrovstvách sveta. V slovenskej extralige mal priemer takmer jeden bod na zápas. Ak mu vyjde úvod sezóny v San Diegu, mohol by dostať šancu hrať za Anaheim. Vďaka jeho hernému štýlu sa raz môže presadiť v treťom alebo štvrtom útoku Ducks," napísal odborník o Regendovi.
Najlepší strelec Slovenska na šampionáte
Regenda má za sebou prelomový ročník 2021/2022, v ktorom si vytvoril osobné maximá v počte gólov, asistencií i bodov. V 43 dueloch základnej časti extraligy nazbieral 39 bodov (15+24), v šiestich zápasoch play-off strelil päť gólov a na jeden prihral.
Na ZOH v Pekingu pomohol slovenskej reprezentácii k zisku bronzových medailí gólom a tromi prihrávkami v siedmich stretnutiach. Na MS vo Fínsku bol najlepším slovenským strelcom s piatimi gólmi, celkovo nazbieral šesť bodov v ôsmich súbojoch.
Pôvodne mal Regenda pokračovať v kariére v tíme Mladej Boleslavi v českej extralige. V ostatných dvoch sezónach si obliekal dres klubu HK Dukla Ingema Michalovce v najvyššej slovenskej súťaži. Dokopy zaň odohral 93 zápasov základnej časti so ziskom 64 bodov (26+38), v 18 dueloch play-off zaznamenal 13 bodov (9+4). Predtým pôsobil vo švédskej aj fínskej juniorskej súťaži.
Viac k témam: AHL, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk - Regenda sa podľa zámorského experta môže v budúcnosti presadiť v tíme Anaheim Ducks © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelené slogany už nestačia: pravidlá pre udržateľnosť sa sprísňujú
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Nová napínavá a prekvapivá Freida McFadden - Milá Debbie