Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Nemecký lyžiar tak porazil lídra priebežného poradia seriálu, krajana Erica Frenzela.
SEEFELD 27. januára (WebNoviny.sk) - Nemecký obhajca celkového prvenstva z uplynulej sezóny a líder priebežného poradia seriálu Eric Frenzel prehral finiš s krajanom Johannesom Rydzekom v piatkových individuálnych pretekoch v rakúskom Seefelde v rámci Svetového pohára 2016/2017 v severskej kombinácii a tradičného triple.Obaja dosiahli čas 12:00,2 min, ale cieľová kamera "pridelila" triumf Rydzekovi. Piatkové preteky sa skladali zo skoku na mostíku HS-109 a päťkilometrového behu na lyžiach Gundersenovou metódou. Tretie miesto obsadil Talian Samuel Costa (+6,8 s).
Frenzel je naďalej na čele poradia SP, dosiaľ vybojoval 984 bodov, druhý Rydzek má 980 bodov. Tretí je ďalší Nemec Fabian Riessle (739 b.). V sobotu a v nedeľu sú v Seefelde na programe preteky so stúpajúcou náročnosťou - na 10, resp. 15 km.
Svetový pohár 2016/2017 v severskej kombinácii - Seefeld (Rak.) - piatkové výsledky:
Preteky jednotlivcov (skok na mostíku HS-109 / beh na lyžiach 5 km Gundersenovou metódou): 1. Johannes Rydzek, 2. Eric Frenzel (obaja Nem.) obaja 12:00,2 min, 3. Samuel Costa (Tal.) +6,8 s, 4. David Pommer (Rak.) +9,4, 5. Akito Watabe (Jap.) +19,6, 6. Bernhard Gruber (Rak.) +19,8
Priebežné poradie SP 2016/2017 (po 13 z 22 plánovaných pretekov): 1. Eric Frenzel 984 bodov, 2. Johannes Rydzek 980, 3. Fabian Riessle (všetci Nem.) 739, 4. Akito Watabe (Jap.) 512, 5. Björn Kircheisen (Nem.) 476, 6. Jörgen Graabak (Nór.) 356
Priebežné poradie Pohára národov 2016/2017 (po 15 z 25 plánovaných pretekov): 1. Nemecko 4174 bodov, 2. Nórsko 1868, 3. Rakúsko 1850, 4. Fínsko 1042, 5. Japonsko 979, 6. Francúzsko 568
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení Utorok, 17:25
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka Utorok, 20:16 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Víťazstvo v zjazde v Ga-Pa si pripísal Američan GanongNasledujúci článok
Atlético sa v semifinále Copa del Rey postaví Barcelone
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk