Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Polášek s Oswaldom ovládli štvorhru na turnaji v Kitzbüheli, súperom oplatili prehru
Webnoviny 3. august 2019 601
3.8.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský tenista Filip Polášek po boku s Rakúšanom Philippom Oswaldom dotiahli spoločné snaženie na antukovom turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli (dotácia 586 140 eur) až k titulu v dvojhre.
Ako turnajové dvojky v sobotňajšom finále zdolali štvrtú nasadenú belgickú dvojicu Sander Gille, Joran Vliegen za 71 minút 6:4, 6:4.
Úspešný reparát po Gstaade
Slovensko-rakúskemu páru vyšiel reparát za minulotýždňovú finálovú prehru s rovnakými súpermi na turnaji ATP vo švajčiarskom Gstaade.
Sobotňajšie finále v Kitzbüheli poznačil dážď, pre ktorý museli duel v úvode druhého setu na niekoľko desiatok minút prerušiť.
Slovensko-rakúsky pár si počas celého zápasu udržal svoje podanie a v oboch setoch raz prerazil servis súperov - v prvom sete v siedmej hre a v druhom v deviatej.
Tridsaťštyriročný Slovák získal už svoj dvanásty deblový titul na okruhu ATP. Pre Poláška to bola už tretia finálová účasť na hlavnej profesionálnej úrovni v tomto roku, okrem Gstaadu sa do rozhodujúceho súboja o titul dostal aj v tureckej Antalyi.
Posledný úspech v Casablance
Semifinalista nedávneho Wimbledonu pred sobotňajším úspechom v Rakúsku získal zatiaľ posledný titul ešte v roku 2013 v marockej Casablance.
Polášek s Oswaldom za svoje účinkovanie v Kitzbüheli získali 250 bodov do rebríčka štvorhry a finančnú odmenu pre dvojicu vo výške 29 650 eur (pred zdanením).
Filip Polášek ťahá úspešnú sériu od júna, keď postupne triumfoval s Oswaldom na challengeroch v českom Prostějove a francúzskom Lyone, s Chorvátom Ivanom Dodigom bol finalistom podujatia ATP v Antalyi aj semifinalistom grandslamového Wimbledonu, s Oswaldom sa pred týždňom prebojoval do spomenutého finále turnaja ATP vo švajčiarskom Gstaade.
Turnaj v Kitzbüheli
- štvorhra - finále
Philipp Oswald, Filip Polášek (Rak./SR-2) - Sander Gille, Joran Vliegen (Belg.-4) 6:4, 6:4 za 71 minút
Viac k témam: ATP World Tour
Zdroj: Webnoviny.sk - Polášek s Oswaldom ovládli štvorhru na turnaji v Kitzbüheli, súperom oplatili prehru © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO