Štvrtok, 19. marec 2026
Mimoriadne správy
- Britská vláda po kritike hudobníkov ustúpila od plánov v oblasti autorských práv a umelej inteligencie
- Globálny hudobný priemysel mal vlani tržby zhruba 32 miliárd dolárov. Hlavne vďaka streamingu
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
Pogačarovi vyšiel útok v stúpaní a vyhral štvrtú etapu na Tirreno-Adriatico, Sagan sa odpojil od pelotónu
13.3.2021 (Webnoviny.sk) - Slovinec Tadej Pogačar z tímu UAE Emirates sa stal víťazom 148 km dlhej sobotňajšej 4. etapy na pretekoch Tirreno-Adriatico v Taliansku. Dvadsaťdvaročnému víťazovi minuloročnej Tour de France vyšiel útok v záverečnom stúpaní na Prato di Tivo, na ktorom mali jazdci popri ceste snehovú prikrývku. Na slovinského jazdca sa síce doťahoval Brit Simon Yates (BikeExchange), no Pogačar si ustrážil prvú priečku.
Van Aert si neudržal modrý dres
Yates prišiel do cieľa s mankom šiestich sekúnd, tretí finišoval so stratou 29 sekúnd Sergio Higuita (EF Education-Nippo) z Kolumbie. Pred sobotou líder celkovej klasifikácie Belgičan Wout van Aert (Jumbo-Visma) opäť previedol svoje kvality, v cieli ho klasifikovali na 9. priečke (+45 s). Nestačilo mu to však na to, aby si udržal modrý dres určený prvému mužovi hodnotenia, ktorý získal sobotňajší víťaz Pogačar.
Slovinec má po sobote náskok 35 sekúnd pred Van Aertom aj Higuitom, štvrtý Španiel Mikel Landa (Bahrain - Victorious) stráca na lídra 38 sekúnd a piaty Nairo Quintana (Arkéa Samsic) z Kolumbie 41 sekúnd. Slovenský jazdec Peter Sagan z tímu Bora-hansgrohe bol v sobotu súčasťou hlavného poľa približne 100 kilometrov, no v stúpaní na Passo Capannelle sa odpojil od pelotónu a šetril sily.
Najviac síl mal Pogačar
Pelotón rovnako ako v piatok aj v sobotu likvidoval náskok päťčlennej skupiny unikajúcich jazdcov. V úniku neskôr bola už len trojica a aj Mads Würtz Schmidt z Dánska, Talian Mattia Bais a Francúz Benjamin Thomas sa na záverečnom stúpaní rozdelili. A unikajúci jazdci ich postupne predstihli. Spomedzi prenasledovateľov mal najviac síl Tadej Pogačar, ktorý nastúpil 5 km pred cieľom a v závere odrazil aj útok Simona Yatesa.
Na pretekoch Tirreno-Adriatico je v nedeľu na programe klasikárska etapa z Castellalta do Castelfidarda dlhá 205 km. Podujatie vyvrcholí v utorok časovkou jednotlivcov na 11,1 km so štartom aj cieľom v San Benedetto del Tronto.
Viac k témam: cyklistika, Tirreno-Adriatico
Zdroj: Webnoviny.sk - Pogačarovi vyšiel útok v stúpaní a vyhral štvrtú etapu na Tirreno-Adriatico, Sagan sa odpojil od pelotónu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Príbeh jednej ženy, jednej krajiny a jedného dedičstva. Tam, kde sa rieky spájajú
Zrada, hudba a osud. Toto je príbeh o láske, ktorá prichádza v nesprávnom čase
Cena Dominika Tatarku za rok 2025 spoznala svojho laureáta, je ním spisovateľ a dramatik Viliam Klimáček