Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Petra Vlhová je zranená a zrejme vynechá najbližšie preteky v Taliansku
Webnoviny 24. február 2020 672
24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová nedokončila nedeľňajšiu alpskú kombináciu po tom, čo v slalomovom kole dostala nepopulárneho "špicara".
Poškodená chrupavka v kolene
Rodáčka z Liptovského Mikuláša nevyužila šancu dostať sa v celkovom hodnotení Svetového pohára pred Američanku Mikaelu Shiffrinovú, no podľa slov jej trénera Livia Magoniho nastúpila do pretekov so sebazaprením. Talian sa vyjadril, že jeho 24-ročná zverenka si v sobotu poškodila chrupavku v kolene.
"Bohužiaľ, Petra v sobotňajšom zjazde dostala ranu do plochej časti kolena. Myslím, že to prišlo pri klesaní vo vrchnej časti. Keď po pretekoch prestal účinkovať adrenalín a svaly vychladli, nemohla ohnúť koleno. Poškodila si chrupavku," povedal Magoni pre denník Pravda.
Absolvovala niekoľko vyšetrení
Petra Vlhová v sobotu večer absolvovala niekoľko vyšetrení v nemocnici v 30 kilometrov vzdialenom Sione. Dokonca reálne hrozilo, že sa na štart nedeľňajšej alpskej kombinácie vôbec nepostaví. "Musela si vziať lieky proti bolesti. Pre štart sme sa nakoniec rozhodli až na rannej rozcvičke," uviedol taliansky tréner slovenskej lyžiarskej kométy.
Najbližšie preteky Svetového pohára sa uskutočnia už budúci víkend v talianskom La Thuile. Na programe bude super G a posledná tretia alpská kombinácia v rámci aktuálneho ročníka. Vlhová však zrejme spomenuté preteky bude musieť vynechať. "Minimálne pätnásť dní bude musieť oddychovať a potom sa uvidí. V nedeľu opúšťame Crans Montanu. Absolvujeme liečbu, budeme s tým cvičiť," dodal Livio Magoni.
Viac k témam: Crans Montana, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Petra Vlhová je zranená a zrejme vynechá najbližšie preteky v Taliansku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov