Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
NHL zavíta k protinožcom, diváci uvidia dva zápasy v aréne, kde sa každý rok hráva Australian Open
13.4.2023 (SITA.sk) - Zámorská hokejová NHL v tomto roku prvýkrát v histórii zavíta na južnú pologuľu, konkrétne do Austrálie, kde sa v dňoch 23. a 24. septembra v Melbourne odohrajú dva prípravné zápasy medzi tímami Los Angeles Kings a Arizona Coyotes v rámci Svetovej série.
Dejiskom duelov bude Aréna Roda Lavera, v ktorej sa každoročne konajú stretnutia tenisového grandslamového turnaja Australian Open.
Mimo Severnej Ameriky už hrali
"Los Angeles Kings a Arizona Coyotes patria medzi napredujúce mladé tímy v našej lige, sú to tiež jedni z najviac inovatívnych a dobrodružných organizácií v súťaži. Tešíme sa na ich zápasy v Aréne Roda Lavera s vedomím, že táto historická návšteva povzbudí mnoho našich mladých fanúšikov v Austrálii a náš skvelý šport priláka ďalších ľudí z tejto krajiny milujúcej šport," vyhlásil komisár NHL Gary Bettman o premiére profiligy u "protinožcov".
"Králi" aj "kojoti" už v minulosti hrali zápasy mimo Severnej Ameriky. Kalifornský klub sa už predstavil v Číne, Rakúsku, Nemecku, Anglicku či Švédsku, púštny tím absolvoval prípravný duel v Lotyšsku a dve stretnutia základnej časti v Česku.
V organizácii Kings momentálne pôsobí austrálsky rodák Jordan Spence, ktorý sa však v detstve presťahoval s rodinou z Nového Južného Walesu do Japonska a neskôr do Kanady.
Walker je aj trochu sklamaný
V NHL aktuálne pôsobí jediný Austrálčan - útočník Nathan Walker hráva za St. Louis Blues.
"Bude to skvelé pre hokej. Dúfam, že sa bude tento šport v mojej vlasti rozvíjať. Viem, že všetci moji kamaráti doma sa už tešia na to, ako si tie zápasy pozrú," uviedol 29-ročný rodák z waleského Cardiffu.
Priznal, že bol sklamaný z toho, že vedenie súťaže nevybralo na zápasy v Austrálii práve jeho tím.
Viac k témam: NHL
Zdroj: SITA.sk - NHL zavíta k protinožcom, diváci uvidia dva zápasy v aréne, kde sa každý rok hráva Australian Open © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nová napínavá a prekvapivá Freida McFadden - Milá Debbie
Príbeh z malého mesta, ktorý je väčší než sa zdá. Detvanka od Jany Iru
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO