Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Nešli mi nohy, ale na trati som odovzdal všetko, hodnotí Sagan tretiu etapu Tour de France 2018
Webnoviny 9. júl 2018 660
CHOLET 9. júla (WebNoviny.sk) - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe sa po tretej etape 105. ročníka Tour de France prepadol v celkovom poradí z prvého na 80. priečku.
Trojnásobný majster sveta nevydržal vysoké tempo svojich tímových kolegov v časovke so štartom aj cieľom v Cholet (35,5 km) a do cieľa prišiel s mankom vyše troch minút za najlepšou pätorkou z tímu Bora-Hansgrohe.
Odporúčame:
Video: Peter Sagan prišiel o žltý dres lídra Tour de France, časovku tímov vyhral BMC Racing
"Dnes mi od štartu nešli dobre nohy. Bolo skutočne teplo a už približne 400 m po štarte som prišiel o moju fľašu. Ako vždy som odovzdal na trati všetko, čo bolo v mojich silách. Pociťoval som rešpekt z toho, že mám na sebe žltý dres. Želal som si, aby som viac prispel k Rafalovmu snaženiu o úspech v celkovej klasifikácii, ale aj toto je šport. Raz máte lepšie, inokedy náročnejšie dni. Zajtra je tu ďalšia šanca, aby som predviedol maximum," uviedol na svojej oficiálnej facebookovej prezentácii Peter Sagan.
Odporúčame:
Fotografie (3. etapa Tour de France): Sagan nevydržal tempo, v žltom je Van Avermaet a Froome si polepšil
Nemecké družstvo obsadilo v časovke 7. miesto s odstupom 50 sekúnd na víťazné americké zoskupenie BMC Racing. Novým držiteľom žltého dresu po Saganovi je Belgičan Greg Van Avermaet z víťazného tímu BMC Racing. Trojnásobný majster sveta Sagan však stále má svoj obľúbený zelený dres - v bodovacej súťaži má 26-bodový náskok pred Fernandom Gaviriom z tímu Quick-Step Floors.
VIAC O TÉME TOUR DE FRANCE 2018
- Všeobecné informácie
- Program, profily etáp, výsledky
- Poradie – žltý dres
- Poradie – zelený dres
- Poradie – bodkovaný dres
- Poradie – biely dres
Viac k témam: BMC Racing, Bora-Hansgrohe, cyklistika, Greg van Avermaet, Peter Sagan, Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk - Nešli mi nohy, ale na trati som odovzdal všetko, hodnotí Sagan tretiu etapu Tour de France 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur