Nedeľa, 28. máj 2023
Jasno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Nástupcom Tarkoviča na lavičke slovenskej reprezentácie by sa mohol stať Calzona

 Webnoviny   5. júl 2022  121  
Nástupcom Tarkoviča na lavičke slovenskej reprezentácie by sa mohol stať Calzona

5.7.2022 (Webnoviny.sk) - Novým trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie by sa mohol stať Talian Francesco Calzona. Päťdesiattriročný taliansky odborník je v súčasnosti asistentom kouča Luciana Spallettiho v klube SSC Neapol zo Serie A.

Prebehnú rokovania


Podľa RTVS poveril výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) poveril zväzového prezidenta Jána Kováčika a viceprezidenta pre reprezentáciu Karola Belaníka, aby s Calzonom rokovali.

"VV SFZ poveril pánov Kováčika a Belaník, aby rokoval s potenciálnym trénerom z Talianska. Ten trénera sa volá Francesco Calzone. Prvá informácia prišla od Mareka Hamšíka, ktorý ho odporučil. Myslím si, že aj Stano Lobotka sa vyjadril veľmi pozitívne o tomto trénerovi," povedal člen výkonného výboru SFZ Viliam Ondrejka pre RTVS.

Tarkovič skončil v júni


Calzone doteraz pracoval na klubovej úrovni iba v Taliansku. Okrem Neapola bol asistentom trénera aj v Cagliari, Empoli, Sorrente, Alessandrii a Perugii. Vo viacerých klubov pracoval pod hlavným koučom Mauriziom Sarrim, ktorý aktuálne vedie Lazio Rím.

Do júna 2022 bol kormidelník slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič, vedenie SFZ ho odvolalo po dvoch júnových dueloch Ligy národov, v ktorých Slováci zdolali Bielorusov a podľahli Kazachom. Prešovský rodák Tarkovič bol bol trénerom reprezentácie SR od októbra 2020, na tomto poste nahradil Pavla Hapala.

Slovenský národný tím viedol v 22 zápasoch a dosiahol v nich 8 víťazstiev, 7 remíz a 7 prehier so skóre 26:24.

Viac k témam: Liga národov, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk - Nástupcom Tarkoviča na lavičke slovenskej reprezentácie by sa mohol stať Calzona © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.