Utorok, 2. jún 2026
Mimoriadne správy
- Izrael a Libanon začali nové rokovania napriek pokračujúcim útokom
- Trump poveril vedením tajných služieb lojálneho spojenca bez skúseností
- OSN varuje pred návratom El Niňa a rastúcim rizikom extrémneho počasia
- Rusko už druhý mesiac po sebe prichádza na Ukrajine o viac územia, než dobyje
- Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA
Na Slovenky čaká záver kvalifikácie MS 2027, ešte sa môžu dostať aj pred Fínky
Webnoviny 10:43 51
2.6.2026 (SITA.sk) - Slovenská ženská futbalová reprezentácia sa pripravuje na kvalifikačné zápasy proti Fínsku a Lotyšsku.
Na slovenskú ženskú futbalovú reprezentáciu čakajú posledné dva zápasy kvalifikácie o postup na MS 2027.
V piatok od 16.00 h si Slovenky v Nitre zmerajú sily s Fínkami a v utorok 9. júna uzavrú slovenské reprezentantky kvalifikáciu súbojom v Lotyšsku (19.00 h).
Slovenky sa v pondelok napoludnie stretli v hoteli Holiday Inn v Trnave. Tréner Peter Kopúň privítal všetkých 23 hráčok a družstvo čakal od 17.00 h prvý tréning.
Častý súper - Fínsko
"Máme v tíme dva otázniky, ale zatiaľ si to necháme pre seba, keďže nás sledujú aj súperky. Inak je nálada veľmi dobrá. Proti Fínsku chceme už prelomiť negatívnu bilanciu, je to súper s ktorým sa v posledný štyroch - piatich rokoch stretávame veľmi často,“ vyjadril sa asistent trénera Michal Švihorík podľa webu futbalsfz.sk.
Ešte zabojujú o 2. miesto
Slovenky majú na konte tri body za domáce víťazstve 3:2 nad Lotyškami. So suverénnymi Portugalčankami dvakrát prehrali a s 9-bodovými Fínkami raz, v Helsinkách 2:4. Keďže do ďalšej fázy kvalifikácie postúpia prvé tri družstvá, slovenské reprezentantky by sa mali sústrediť na to, aby sa udržali pred Lotyškami. Tie sú zatiaľ na poslednom štvrtom mieste bez bodu.
"Dôležitý je aj prvý zápas proti Fínkam, pretože stále ich môžeme predbehnúť v konečnej tabuľke. Takže prvý zápas je pre nás prioritný, chceme vylepšiť našu negatívnu bilanciu proti tomuto súperovi,“ dodal Švihorík.
Po titule reprezentácia
Ako čerstvá majsterka prišla kapitánka Dominika Škorvánková, ktorá získala s Austriou Viedeň dokonca rakúsky double a rovnako na tom jej aj Laura Retkesová zo Sparty Praha.
"Prišla som veľmi dobre naladená. Poriadne si ešte neuvedomujem, že sme získali titul, ale už sa sústredím na reprezentáciu. Vieme, aký zápas bol vo Fínsku, podarilo sa nám streliť dva góly, ale prehrali sme,“ povedala Škorvánková.
"Čaká nás dôležitý zápas proti Fínkam. U nich sme dvakrát dokázali prekonať ich obranu, teraz to musíme ešte zlepšiť," uviedla Retkesová.
Viac k témam: Asistent trénera, Futbalové zápasy, Hračky, Kvalifikácia, Slovenske futbalové reprezentantky
Zdroj: SITA.sk - Na Slovenky čaká záver kvalifikácie MS 2027, ešte sa môžu dostať aj pred Fínky © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Trénerská zmena na trase Michalovce – Nitra. Úradujúceho majstra povedie Erik ČaládiNasledujúci článok
Zomrel Rick Adelman, legendárny tréner vyhral 1042 zápasov v NBA
Unesení do pekla, z ktorého niet návratu. Kým srdce bije vás pohltí!
Ukrajinské drony útočili na sklad ropy a plynárenské zariadenie na juhu Ruska, spôsobili požiare
Fico hrozí odvolávaním Dubéciho, stíhanie Gašpara v kauze Očistec označil za zmanipulované a nezákonné