Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Rusko podniklo nočný útok na okolie Kyjeva, drony a rakety si vyžiadali obete aj zranených
- Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
Mirgorodský postúpil do semifinále Svetového pohára vo vodnom slalome, úspešný aj Matej Beňuš
KRAKOV 29. júna (WebNoviny.sk) - Zatiaľ deväť z trinástich slovenských lodí postúpilo z piatkovej kvalifikácie do víkendových semifinále na druhých pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v poľskom Krakove. Z mužov sa ďalej prebojovali všetci štyria kanoisti a jeden kajakár.
Marko Mirgorodský skončil na druhom mieste v prvej kvalifikácii kategórie C1, pri čistej jazde bez trestných sekúnd dosiahol výsledný čas 84,13 s a nad jeho sily bol len francúzsky suverén Denis Gargaud Chanut. Zaostal za ním o 2,17 s.
Aj ďalší traja Slováci bezpečne postúpili do semifinále, nemuseli preto absolvovať druhú kvalifikačnú jazdu. Alexander Slafkovský bol piaty (+3,17), Matej Beňuš siedmy (+4,05) a v dvadsiatke postupujúcich nechýbal ani Michal Martikán na 15. mieste (+5,33).
Odporúčame:
Aktualizované: Martin Halčin vo finále Svetového pohára vo vodnom slalome nezískal pódiové umiestnenie
"Dobre mi to kĺzalo, na kvalifikáciu to bola dosť dobrá jazda. Verím, že sa mi bude takto dariť aj naďalej. Posledná bránka číslo 22 bola trochu nefér, lebo sa tam menila voda. Skúšal som si ju prejsť aj na tréningu, takže som vedel, do čoho idem. V spodnej časti boli pasáže, kde bolo treba zabrať a nebolo to jednoduché. Trať ako celok však nebola ťažká. Páčila sa mi a aj mi celkom sadla," uviedol Marko Mirgorodský po svojej kvalifikačnej jazde. Semifinále C1 muži príde na rad v sobotu od 9.03 h.
Medzi kajakármi postúpil Jakub Grigar do semifinále z prvej kvalifikácie, zatiaľ nepostupujúci Martin Halčin a Jakub Stanovský sa predstavia aj v druhej.
Viac k témam: Alexander Slafkovský, Jakub Grigar, Marko Mirgorodský, Martin Halčin, Matej Beňuš, Michal Martikán, Svetový pohár vo vodnom slalome, vodný slalom
Zdroj: Webnoviny.sk - Mirgorodský postúpil do semifinále Svetového pohára vo vodnom slalome, úspešný aj Matej Beňuš © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO