Streda, 21. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Medvedev, Murray aj Serena na US Open pokračujú. Tsitsipas a Halepová senzačne vypadli už v prvom kole (video)
30.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský tenista Daniil Medvedev úspešne vykročil za obhajobou prvenstva na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny - US Open v New Yorku.
V pondelňajšom dueli 1. kola dvojhry zvíťazil nad Američanom ruského pôvodu Stefanom Kozlovom v troch setoch 6:2, 6:4, 6:0. V ďalšom kole Medvedev natrafí na Francúza Arthura Rinderknecha.
„V stredu musím byť čo najlepší a pokúsim sa to zvládnuť,“ povedal 26-ročný rodák z Moskvy. Triumf na US Open sa naposledy podarilo obhájiť Švajčiarovi Rogerovi Federerovi, ktorý na podujatí triumfoval päťkrát po sebe v rokoch 2004-2008.
Tsitsipasa zdolal kvalifikant
V singlovom „pavúku“ už nepokračuje turnajová „štvorka“ - Grék Stefanos Tsitsipas. Ten nestačil na kolumbijského kvalifikanta Daniela Elahiho Galána a podľahol mu 0:6, 1:6, 6:3, 5:7.
Do 2. kola naopak postúpil i Brit Andy Murray, ktorý turnaj vo Flushing Meadows vyhral presne pred desiatimi rokmi. Tridsaťpäťročný rodák z Glasgowa zvíťazil nad 24. nasadeným Argentínčanom Franciscom Cerundolom 7:5, 6:3, 6:3. Keď po stretnutí dostal otázku týkajúcu sa jeho triumfu na US Open v roku 2012, odvetil: „Zdá sa mi, že je to už dávno. Odvtedy sa v mojej kariére udialo mnoho.“
Halepová nestačila na Snigurovú
V ženskej časti turnaja sa zrak mnohých upieral na skúsenú Američanku Serenu Williamsovú, keďže v ostatných dňoch sa šírili správy, že turnaj US Open by mohol predstavovať jej rozlúčku s profesionálnou kariérou.
Po tom, ako zdolala čiernohorskú súperku Danku Koviničovú 6:3, 6:3, odmietla povedať, či toto podujatie bude jej posledné. „Budem naďalej nejasná, pretože človek nikdy nevie,“ povedala o necelý mesiac 41-ročná Serena, ktorá v ďalšom kole nastúpi proti turnajovej dvojke - Estónke Anett Kontaveitovej.
Starosti s 2. kolom dvojhry už odpadli Rumunke Simone Halepovej. Niekdajšia svetová jednotka a siedma nasadená hráčka nestačila v 1. kole na 20-ročnú Ukrajinku Dariu Snigurovú a prehrala 2:6, 6:0, 4:6.
Viac k témam: US Open
Zdroj: Webnoviny.sk - Medvedev, Murray aj Serena na US Open pokračujú. Tsitsipas a Halepová senzačne vypadli už v prvom kole (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých