Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
- Kolabuje námorná preprava? K blokáde Hormuzu a Húsíom v Červenom mori sa pridávajú obmedzenia v čiernomorských prístavoch
- Pri páde vojenského vrtuľníka v Česku zahynul jeden príslušník armády, ďalší utrpeli zranenia
Kimmich chce rokovať s mníchovským Bayernom o novej zmluve, jeho budúcnosť je naďalej otázna
Webnoviny 4. august 2024 483
4.8.2024 (SITA.sk) - Dlhoročná opora nemeckého veľkoklubu FC Bayern Mníchov Joshua Kimmich je už niekoľko mesiacov spájaný s možným odchodom z bavorskej metropoly.
Najnovšie sa 29-ročný univerzál vyjadril, že je pripravený znova otvoriť diskusiu s predstaviteľmi klubu ohľadom svojej budúcnosti. "Vždy je priestor na rozumný dialóg. Všetky dvere sú otvorené," povedal odchovanec klubu VfB Sttutgart v rozhovore pre nemecký denník Kicker.
Napätá situácia medzi hráčmi
"Celkovo sa v Mníchove cítim veľmi dobre. Narodili sa mi tu moje deti, založili sme si domov. Iste, minulá sezóna nebola skvelá. Nie je to to, po čom by som túžil ja a ani Bayern. Teraz som však nedočkavý a plný energie," povedal futbalista, ktorého aktuálny kontrakt s Bayernom vyprší v júni 2025.
Napätú situáciu medzi hráčom a 33-násobným nemeckým šampiónom sa snaží upraviť aj nový kormidelník Vincent Kompany, ktorý v ostatnom prípravnom zápase v kórejskom Soule (výhra 2:1 nad anglickým Tottenhamom, pozn.) postavil Kimmicha na jeho obľúbenú pozíciu do stredu poľa. V sezóne 2023/2024 pritom vo väčšine duelov nastupoval ako krajný obranca.
Záujemci o služby Kimmicha
"Na tomto poste máme skutočnú kvalitu. Dnes hral Joshua spoločne s Pavlovičom. Neskôr nastúpili Palhinha a Laimer. Netreba zabúdať na Goretzku. Myslím si, že to nie je pozícia, ktorá by nás mala zaujímať," povedal Kompany, bývalý kapitán Manchestru City.
A práve anglický majster patrí medzi záujemcov o služby Kimmicha. Okrem "The Citiznes" svoj interes deklarovali aj francúzsky tím Paríž Saint-Germain či španielsky FC Barcelona.
"Ja si myslím, že o odchode Kimmicha by sme nemali diskutovať. Má bohaté skúsenosti a stále menej ako 30 rokov. Podľa mňa by mal byť jeden zo stavebných kameňov budúcnosti tímu. Teší ma otvorenosť našej vzájomnej diskusie, ktorú sme absolvovali krátko po majstrovstvách Európy," poznamenal nový športový riaditeľ mníchovského klubu Max Eberl.
Zdroj: SITA.sk - Kimmich chce rokovať s mníchovským Bayernom o novej zmluve, jeho budúcnosť je naďalej otázna © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
Šachová legenda Judit Polgárová odmietla ponuku stať sa maďarskou prezidentkou