Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Kanonier Fernando Torres ukončil kariéru, hrával aj za FC Liverpool a Atlético Madrid
Webnoviny 21. jún 2019 683
MADRID 21. júna (WebNoviny.sk) - Brankári si môžu vydýchnuť, španielsky futbalový kanonier Fernando Torres už nebude strieľať góly. Majster sveta i Európy v piatok oznámil ukončenie kariéry.
"Po 18 skvelých rokoch nastal čas, aby som skončil s futbalom," napísal na twitteri 35-ročný útočník, ktorý bude mať v nedeľu tlačovú konferenciu, kde zverejní podrobnosti svojho rozhodnutia.
Víťazný gól vo finále ME vo futbale 2008
Torres, ktorý si počas kariéry obliekal dresy Atlética Madrid, FC Liverpool, FC Chelsea a AC Miláno, momentálne pôsobí v japonskom tíme Sagan Tosu. V krajine vychádzajúceho slnka však v súťaži J-League od minuloročného júla nedokázal nadviazať na svoje najlepšie kanonierske roky.
Rodák z Fuenlabrady debutoval v reprezentácii Španielska v roku 2003, na ME 2008 dosiahol vo finále proti Nemecku víťazný gól, potom pomohol národnému tímu aj k triumfu na MS 2010, pričom to bol prvý svetový titul pre Španielov.
Úspešné obdobie zažil v FC Liverpool
Torres bol najlepším strelcom na ME 2012, čím výrazne prispel k úspešnej španielskej obhajobe prvenstva. Dovedna dosiahol v 110 medzinárodných zápasoch za reprezentáciu 38 gólov, čo ho radí za Davida Villu (59) a Raúla (44) na 3. miesto v rebríčku kanonierov v drese Španielska.
Odchovanec madridského Atlética zažil v rokoch 2007 - 2011 mimoriadne úspešné obdobie v FC Liverpool, keď v 142 zápasoch rôznych súťaží skóroval 81-krát. Následne prestúpil za rekordnú sumu na Britských ostrovoch 50 miliónov libier do Chelsea, kde sa tešil z víťazstiev v Lige majstrov, Európskej lige a FA Cupe.
Torres nastrieľal za Atlético, s ktorým bol finalistom LM a víťazom EL, počas pôsobenia v rokoch 2001 - 2007 a 2015 - 2018 vyše sto gólov.
Viac k témam: Atlético Madrid, FC Liverpool, La Liga, Premier League, Španielska futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Kanonier Fernando Torres ukončil kariéru, hrával aj za FC Liverpool a Atlético Madrid © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky