Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále v Hamburgu, domácemu Mollekerevi uštedril aj kanára
HAMBURG 25. júla (WebNoviny.sk) - Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále na turnaji ATP World Tour 500 German Tennis Championships v nemeckom Hamburgu (1 619 935 eur, antuka).
V stredajšom stretnutí 2. kola zdolal za 54 minút 6:4, 6:0 domáceho Rudolfa Mollekera. Najbližším súperom Kovalíka bude rovnako nenasadený Brazílčan Thiago Monteiro.
Dvadsaťpäťročný Kovalík by sa mal v pondelok v najnovšom vydaní rebríčka ATP stať dvanástym slovenským tenistom v TOP 100. Rodák z Bratislavy Kovalík mal doterajšie maximum v podobe 109. pozície, na ktorej sa nachádzal v januári 2017.
Zo Slovenska dosiaľ najvyššie bol Miloslav Mečíř na 4. priečke. Menoslov "stovkárov" dotvárajú Karol Kučera, Dominik Hrbatý, Marián Vajda, Karol Beck, Lukáš Lacko, Ján Krošlák, Branislav Stankovič, Martin Kližan, Andrej Martin a Norbert Gombos.
Hamburg - dvojhra mužov - 2. kolo (osemfinále)
Jozef Kovalík (SR) - Rudolf Molleker (Nem.) 6:4, 6:0 za 54 minút
Viac k témam: ATP World Tour 500, Jozef Kovalík, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk - Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále v Hamburgu, domácemu Mollekerevi uštedril aj kanára © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zomrel Sergio Marchionne, bývalý šéf Ferrari v F1
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Ministerstvo vnútra modernizuje laboratórnu a detekčnú techniku, hodnota systému má byť 27,5 milióna eur